captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie neįprastas teatro vaikams formas

„Manau, kad visi vaikai ir suaugę mąsto, kodėl mes gyvename šioje planetoje, kodėl nesusisiekiame su kitų planetų gyventojais. Kodėl tik vienoje planetoje yra gyvybė? Jeigu pažvelgsi į dangų, rasi daug susimąstyti verčiančių dalykų“, – kodėl kosmosas yra suaugusius ir vaikus artinanti tema, pasakoja kompozitorius Peteris Badenas, Lietuvoje pristatantis spektaklį vaikams „Ritmai iš kosmoso“.  
Kompozitorius Peteris Badenas.
Kompozitorius Peteris Badenas.

„Norime, kad mus pagaliau gerbtų, kad nebebūtume vertinami kaip provincialai“, – Lietuvos kultūros tarybos sprendimu neskirti finansavimo Klaipėdos dramos teatrui piktinasi jo vadovas Tomas Juočys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Mano senelis turėjo seną teleskopą. Būdamas vaikas kartu su juo stebėdavau žvaigždes. Man vaikystėje taip pat neleisdavo žiūrėti „Žvaigždžių karų“, manau, būtent todėl norėjau sukurti kažką panašaus, kai jau buvau suaugęs. Manau, kad visi vaikai ir suaugę mąsto, kodėl mes gyvename šioje planetoje, kodėl nesusisiekiame su kitų planetų gyventojais. Kodėl tik vienoje planetoje yra gyvybė? Kaip pats protingiausias planetos žmogus Stephenas Hawkingas sako, labai netikėtina, kad tik šioje planetoje yra gyvybė. Aš manau taip pat. Jeigu pažvelgsi į dangų, rasi daug susimąstyti verčiančių dalykų. Jeigu pažvelgsi žemyn, na, ten tik grindys“, – kodėl kosmosas yra suaugusius ir vaikus artinanti tema, pasakoja kompozitorius Peteris Badenas, Lietuvoje pristatantis spektaklį vaikams „Ritmai iš kosmoso“. Kodėl pirmiausia išmokstame muzikos, o ne žodinės kalbos? Kas sunkiausia kuriant spektaklius vaikams? Kaip spektaklyje išmaniosios technologijos prisideda prie vaikų lavinimo? Ar naujos teatro vaikams formos pakeis tradicinį lėlių teatrą? Apie tai – pokalbyje su kompozitoriumi Peteriu Badenu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ sausio 19 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...