captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės premijos laureatas kino režisierius Gytis Lukšas

„Mano gyvenimas tai ir yra kinas. Mano gyvenimas dalijosi į du periodus, jau suaugusio žmogaus gyvenimas, nekalbu apie vaikystę, – aktyvios kūrybos dalies, tai yra filmo kūrimas. Kita dalis gyvenimo tai laukimas tos aktyvios dalies – kūrybos momento“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas kino režisierius Gytis Lukšas, įvertintas už viso gyvenimo kūrybą.
Nacionalinės premijos laureatas kino režisierius Gytis Lukšas.
Nacionalinės premijos laureatas kino režisierius Gytis Lukšas.

„Grubiai skaičiuojant, nacionalinės kultūros įstaigos paskaičiavo, kad per metus dėl padidėjusių mokesčių kūrybinės veiklos deficitas bus nuo 50 iki 100 tūkstančių. Įsivaizduokite, koks poveikis yra biudžetams, kurie yra seniausiai suplanuoti ir patvirtinti būsimiems metams“, – apie nuo metų pradžios įsigaliojusius didesnius mokesčius „Sodrai“ kalba Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Patyčių kultūra nuslinktų į pašalius, jei mažiau žmonių jos geistų, jei žmogaus įžeidinėjimas nebūtų pramoga, o žeminti tesugebantį juokdarį pasitiktų tyla. Tai, aišku, utopija“, – menotyrininkė Agnė Narušytė komentare su rubrika „Požiūris“ aiškinasi, kas sieja lyg ir nesusijusius dalykus – Hitlerio gestą ir Ignalinos spektaklį? 

„Mano gyvenimas tai ir yra kinas. Mano gyvenimas dalijosi į du periodus, jau suaugusio žmogaus gyvenimas, nekalbu apie vaikystę, – aktyvios kūrybos dalies, tai yra filmo kūrimas. Kita dalis gyvenimo tai laukimas tos aktyvios dalies – kūrybos momento“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas kino režisierius Gytis Lukšas, įvertintas už kūrybišką nacionalinės literatūros interpretaciją kino kalba, už viso gyvenimo kūrybą. Apie menininko kūrybos atramas ir santykį su literatūra, sovietinėje ir laisvoje Lietuvoje sukurtų  filmų temas, stilistiką bei aktualumą, šiuolaikinio autorinio kino krizę pokalbis su G.Lukšu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ sausio 17 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...