captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino režisierė Lina Lužytė

„Yra daug lengviau kine susprogdinti bombą ir rodyti pasekmes, nei minutėje tylos sukurti dramą. Subtilus šios kasdienės istorijos pasakojimas ir buvo didžiausias iššūkis“, – sako režisierė Lina Lužytė, pristatanti savo pirmąjį pilnametražį vaidybinį filmą „Amžinai kartu“.
Kino režisierė Lina Lužytė.
Kino režisierė Lina Lužytė.

„21-as amžius bus paskirtas kelti žmonių bendrystės lygį – nuo nacionalinės valstybės iki žmonijos lygio. Tai didžiausias iššūkis, su kuriuo žmonija susiduria per visą ilgą istoriją nuo paleolito iki takios modernybės laikų", – taip 2010-aisiais laidoje kalbėjo vienas ryškiausių Europos intelektualų prof. Zygmuntas Baumanas. Daugiau jo šiandienos pasauliui aktualių minčių išgirsite užsienio kultūros apžvalgoje.

 „Man neįdomu atvaizduoti gamtą, fizinį pasaulį ar kitų literatūroje, filosofijoje išreikštas mintis. Man svarbu išgryninta, švari idėja“, – sako šiuolaikinio meno kūrėjas Žilvinas Kempinas, kurio paroda veikia sostinės „Vartų“ galerijoje.

„Kartais, kai pagalvoju apie grįžimą į Siriją, mane apima neviltis: tos Sirijos nebėra – žmonės, kuriuos pažinojau, išvyko arba žuvo, neliko gimtųjų namų. Todėl galvoju apie Švediją kaip apie antruosius namus, esu laiminga galėdama čia būti“ – sako kurdų dainininkė Bahar Hasko.

„Patyčių kultūra nuslinktų į pašalius, jei mažiau žmonių jos geistų, jei žmogaus įžeidinėjimas nebūtų pramoga, o žeminti tesugebantį juokdarį pasitiktų tyla. Tai, aišku, utopija“, – menotyrininkė Agnė Narušytė komentare aiškinsis, kas sieja lyg ir nesusijusius dalykus – Hitlerio gestą ir Ignalinos spektaklį? 

„Anksčiau mano tekstai buvo iš natūros, iš atminties. O dabar kartais savęs klausiu – o kas būtų atsitikę, jeigu?.. Tas „jeigu“ man tampa įdomus“, – sako eseistas, dramaturgas Rolandas Rastauskas, kurio esė knyga „Trečias tomas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Šių dienų visuomenėje svarbiausia vertybė yra individualizmas – aš, mano, ko aš noriu… O šeima – tai dviejų žmonių susitarimas būti kartu, ieškoti kompromisų. Man įdomu tyrinėti šį mikropasaulį ir ieškoti atsakymo į klausimą, kas svarbiau – aš ar mes?“ –  premjerinio vaidybinio filmo „Amžinai kartu“ temą nusako režisierė Lina Lužytė, su kuria susitiksime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 14 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 15 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...