captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvoje dar negirdėtus žymius pasaulio lietuvius

„Kalbėjimas apie pasaulio lietuvius padeda įsivaizduoti Lietuvą platesniame pasaulio kontekste, parodo, kiek toli siekia emigrantų iš Lietuvos pėdsakai. Tai parodo, kad lietuviai ir lietuvių kilmės asmenys ne tik buvo blaškomi globalizacijos vėjų, bet ir patys rašė istoriją”, – sako vienas knygos „Pasaulio lietuviai: šlovė ir gėda“ sudarytojų Ugnius Antanavičius.  
Knygos „Pasaulio lietuviai: šlovė ir gėda“ viršelio fragmentas.
Knygos „Pasaulio lietuviai: šlovė ir gėda“ viršelio fragmentas.

„Landžiojau po laiptines. Dauguma jų uždarytos, tad dairydavausi, tupėdavau, laukdavau ir kai durys atsiverdavo, lįsdavau vidun“, – pasakoja dailininkė Eglė Ridikaitė, į didžiulio formato darbus perkėlusi XIX–XX a. Vilniaus laiptinių grindų dekorą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengta užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Kalbėjimas apie pasaulio lietuvius padeda įsivaizduoti Lietuvą platesniame pasaulio kontekste, parodo, kiek toli siekia emigrantų iš Lietuvos pėdsakai. Tai parodo, kad lietuviai ir lietuvių kilmės asmenys ne tik buvo blaškomi globalizacijos vėjų, bet ir patys rašė istoriją. Be to, tokius pasakojimus tiesiog įdomu skaityti, nes kiekviena knygoje pateikiama istorija – tai kartu ir žmogiška istorija, parodanti, kaip elgiasi ir kiek gali pasiekti žmogus, patekęs į vienokias ar kitokias aplinkybes ”, – sako vienas knygos „Pasaulio lietuviai: šlovė ir gėda“ sudarytojų Ugnius Antanavičius. Kokių istorijų mes dar nežinome apie pasaulyje garsius, bet mums negirdėtus lietuvius? Kodėl svarbu kalbėti apie lietuviškas šaknis ir ieškoti pavyzdžių, kurie mus įkvepia arba pamoko? Pokalbis su knygos sudarytojais Ugniumi Antanavičiumi ir Laura Juozaityte.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ sausio 12 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...