captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės premijos laureatė tapytoja Rūta Katiliūtė

„Nesikoncentruoju į įvertinimą, daugiau mąstau apie tolimesnius kūrybinius planus, būsimas parodas – tai man svarbiausia“, – sako tapytoja Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Rūta Katiliūtė.
Tapytoja Rūta Katiliūtė. Asmeninio albumo nuotr.
Tapytoja Rūta Katiliūtė. Asmeninio albumo nuotr.

„Reikia auginti žmones, reikia auginti tuos, kurie bus kolegos. Ne visi mokslininkai tą daro. Didaktiškai rašyti nenoriu, reikia, kad vaikas nevalingai gautų žinias apie gamtą. Tai pats svarbiausias dalykas“, – įsitikinęs rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius, kurio knyga „Maži ežiuko sapnai“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose knygų vaikams kategorijoje. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kai mokaisi apie Žemaitę, tau ją pateikia tokią, kaip ant vieno lito kupiūros, o kai sužinai jos visą istoriją, kuri buvo beprotiškai spalvinga – su kalėjimu ir melodramomis, meilės istorijomis, tai užkabina. Tuomet galbūt ir jos tekstus mokiniai skaitytų kitaip“, – svarsto rašytoja, Ministro pirmininko patarėja švietimo ir kultūros klausimais, „Kalbos ryto“ pašnekovė Unė Kaunaitė.

„Negaliu pasakyti, kad mane užplūdo didelis džiaugsmas. Tai labai atsakingas momentas, tačiau jausmai nėra vaikiški. Visuomet pagalvoju ir apie kitus menininkus, ir apie laimėtojus, ir tuos, kurie galbūt nėra pakankamai įvertinti. Mano gyvenime viskas eina paskui, todėl ir dabar – nesikoncentruoju į įvertinimą, daugiau mąstau apie tolimesnius kūrybinius planus, būsimas parodas – tai man svarbiausia“, – sako dailininkė Rūta Katiliūtė, Nacionaline kultūros ir meno premija įvertinta už abstrakčiosios tapybos turiningumą.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ sausio 11 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...