captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: apie Slabados štetlą, plačiau žinomą kaip Vilijampolė

Slabadą galima būtų vadinti štetlų štetlu  – daugelis jos gatvių pavadintos Lietuvos miestelių vardais, kiti pavadinimai – Vežėjų, Mėsininkų – mena čia gyvenusių ir dirbusių žmonių profesijas.  
Vilijampolės ješivos pastate sovietmečiu veikė fabrikas. P. Poderskio nuotr.
Vilijampolės ješivos pastate sovietmečiu veikė fabrikas. P. Poderskio nuotr.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė su švietimo padalinių vadovų asociacijos atstovais aiškinsis, kaip vietose veikia mokyklų vadovų atrankos ir atestacijos sistema, kokia pagalba teikiama mokyklų direktoriams, kaip dirbama su mokyklų bendruomenėmis, ar veiksmingai veikia mokyklų savivalda ir ką reikėtų tobulinti.

Vilniuje rengiama konferencija, kurioje Lietuvos ir užsienio ekspertai diskutuos apie galimybes Lietuvoje dar labiau skatinti gyvenamųjų pastatų renovaciją bei ieškoti jai investicijų. 

Aplinkosaugininkai kasmet sausio pradžioje rengia akciją „Kaminukas“, kurios metu tikrinama, kaip eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, koks kuras deginamas. 

Etnologo Liberto Klimkos pastebėjimai.

Premjero Sauliaus Skvernelio interviu LRT RADIJUI.

Viena iš sparčiausiai populiarėjančių naujųjų technologijų – dirbtinis intelektas. Kokiose srityse gali būti pritaikomi mąstyti gebantys įrenginiai bei kokias grėsmes jie gali sukelti?

Neries ir Nemuno santakoje VII a. Radvilos įkūrė Vilijampolės slabadą – laisvą nuo baudžiavos gyvenvietę.  Netrukus miestelis amatais ir prekyba konkuravo su anapus upių esančiu Kaunu. Iki II Pasaulinio karo čia veikė viena garsiausių Europos rabinų mokyklų – Slabados ješiva. Šiandien Slabados štetlas plačiau žinomas kaip Vilijampolė prieš II Pasaulinį karą jis tapo Kauno miesto dalimi. Audros Girijotės pasakojimas iš ciklo, skirto Lietuvos žydų miesteliams.

Laidą veda Alvyda Bajarūnaitė ir Artūras Matusas.

Sausio 10-osios, antradienio, „Ryto garsai“ nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...