captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės premijos laureatas aktorius Vytautas Anužis

„Pastaruoju metu sklaidau garsaus latvių režisieriaus Alvio Hermanio dienoraščių forma parašytą knygą. Jis rašo, kad dramos teatras dar yra išlikęs Vidurio ir Rytų Europos šalyse, o Amerika jau nebeturi, ten likęs tik miuziklas, komercinis komedijos teatras. Lietuvoje teatras išliko kaip gyvas tautos šaltinis. Jis toliau reprezentuoja šalį kartu pasėdamas dideles kūrybines pergales“, – sako aktorius, Nacionalinės premijos laurėtas Vytautas Anužis.  
Nacionalinės premijos laureatas aktorius Vytautas Anužis.
Nacionalinės premijos laureatas aktorius Vytautas Anužis.

„Man mirtis asocijuojasi su perėjimu į gražesnį gyvenimą, kuriame nėra jokių apgaulių, kuriame nėra jokio karjerizmo, jokios politikos, blogų politikų, kuriame yra tikras gyvenimas ir tikras džiaugsmas“, – mintimis dalijasi Vilniaus dailės akademijos profesorius Kęstutis Vasiliūnas, kviesdamas į savo parodą „Memento Mori“ „Titaniko“ parodų salėje apmąstyti žmogaus laikinumą, apie ką dažniausiai baugu, nepatogu, nemalonu kalbėtis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Pasibaigus vienam mažųjų Lietuvos kultūros sostinių sezonui ir prasidėjus kitam, menotyrininkas Ernestas Parulskis komentare su rubrika „Požiūris“ atkreipia dėmesį į kultūros plėtros politiką regionuose.

„Teatras yra vienas iš fundamentalių stulpų, kurie laiko Lietuvą ir pristato ją už jos ribų. Džiaugiuosi, kad mes turime teatrą, juk daug kas pasaulyje jo jau nebeturi. Pastaruoju metu sklaidau garsaus latvių režisieriaus Alvio Hermanio dienoraščių forma parašytą knygą. Jis rašo, kad dramos teatras dar yra išlikęs Vidurio ir Rytų Europos šalyse, o Amerika jau nebeturi, ten likęs tik miuziklas, komercinis komedijos teatras. Lietuvoje teatras išliko kaip gyvas tautos šaltinis. Jis toliau reprezentuoja šalį kartu pasėdamas dideles kūrybines pergales. Visuomet stengiuosi dirbti gerai, sąžiningai, užduotis atlikti iki galo. Tiek, kiek leidžia proto ir širdies jėgos. Todėl tuomet, kai išgirsti, kad tau skiriama Nacionalinė premija... Neslėpsiu, tai įpareigoja, tačiau kartu tiek gerų emocijų užplūsta – tikras paglostymas!“ – sako aktorius Vytautas Anužis.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ sausio 10 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...