captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: apie aplinkosaugines pažiūras ir kas jas lemia

Europiečius įprasta laikyti ypač aktyviais „žaliaisiais“ – Europos Sąjunga mėgsta prisistatyti kaip lyderė aplinkosaugos mokslo, švietimo ir technologijų srityse. Tačiau kaip yra iš tiesų?
Nevyriausybinių organizacijų instaliacija Paryžiaus klimato kaitos konferencijoje 2015 m. V. Pilibaitytės nuotr.
Nevyriausybinių organizacijų instaliacija Paryžiaus klimato kaitos konferencijoje 2015 m. V. Pilibaitytės nuotr.

Tai buvo vienas iš klausimų, į kuriuos atsakymo ieškojo Kauno technologijos universiteto (KTU) sociologai kartu su kolegomis iš Vokietijos, rašydami monografiją „Žaliasis europietis“ (angl. „Green European“).  Knygoje apibendrinami įvairūs tyrimai apie europiečių aplinkosauginį sąmoningumą, rizikų suvokimą ir elgseną.

„Europiečiai neturi vieningos ekologinės sąmonės ar vieningų aplinkai draugiškos elgsenos įpročių“, – apibendrina leidinio redaktorė docentė Audronė Telešienė. Tyrimai rodo, kad yra skirtumai tarp Vakarų bei Vidurio ir Rytų Europos. Visgi aplinkosaugines nuostatas ir įpročius lemia ne tik šalių ekonominis išsivystymas, bet ir demokratijos lygis, net religinės pažiūros.

Lietuvos gyventojai išsiskiria tuo, kad aukščiau aplinkosaugos problemų iškelia skurdą ir pagal savo aplinkosauginę elgseną yra panašūs į Latvijos, Bulgarijos bei Rusijos šalių piliečius.

Išsamiau apie tai laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, sausio 9 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...