captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Iš pirmųjų lietuvių humanistų, pasukusių liuteronybės keliu, mokyčiausi buvo profesoriai Abraomas Kulvietis ir Stanislovas Rapolionis. Tačiau istorijos šviesoje didžiausias yra Martynas Mažvydas, nes jam buvo lemta įgyvendinti visų jų bendrą troškimą – spausdinti lietuviškas knygas. Apie Mažvydą ir prieš 470 metų išleistą jo „Katekizmą“ – pirmadienio viktorinoje.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Spektakliai interaktyvūs, pristatomi neįprastai įrengtose erdvėse. Stengiamės naikinti tą vadinamąją „ketvirtą sieną“, skiriančią žiūrovą nuo scenos: kviečiame žiūrovus prisiliesti prie dekoracijų, pabendrauti su aktoriais ir patiems tapti spektaklio dalimi”, – sako tarptautinio teatro festivalio vaikams ir jaunimui „Kitoks“ koordinatorė Jolita Balandytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Poeto, vertėjo, literatūros kritiko Mariaus Buroko apžvalgoje – dvi knygos: Jeruzalės profesoriaus Yuvalio Noah Harrari tarptautinis mokslo populiarinimo bestseleris „Sapiens. Glausta žmonijos istorija“ ir vieno garsiausių vokiečių rašytojų, Nobelio premijos laureato Günterio Grasso autobiografinis romanas „Svogūno lupimas“. Pasak apžvalgininko, „tiek vienos, tiek kitos autorius turi drąsos kalbėti – atvirai, aiškiai, jie turi drąsos atskleisti savo ar mūsų istorijas, kvestionuoti tiesmukas visuotinai priimtinas tiesas.“

Iš pirmųjų lietuvių humanistų, pasukusių liuteronybės keliu, mokyčiausi buvo profesoriai Abraomas Kulvietis ir Stanislovas Rapolionis. Tačiau istorijos šviesoje didžiausias yra Martynas Mažvydas, nes jam buvo lemta įgyvendinti visų jų bendrą troškimą – spausdinti lietuviškas knygas. Prieš 470 metų, 1547-ųjų sausio 8-ąją Karaliaučiuje išleista Mažvydo parengta pirmoji lietuviška knyga. Apie Martyną Mažvydą bei jo „Katekizmą“ – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ sausio 9 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...