captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: ką miestams suteikia kultūros sostinės vardas?

Šeštadienį Anykščiai atsisveikins su kultūros sostinės titulu. Linkėjimus būsimai kultūros sostinei Palangai rašo ne tik kultūros darbuotojai, bet ir visi anykštėnai – darželinukai, moksleiviai, miesto kavinių lankytojai.
Vedėjas Vytautas Markevičius.
Vedėjas Vytautas Markevičius.

Šeštadienį Anykščiai atsisveikins su kultūros sostinės titulu. Linkėjimus būsimai kultūros sostinei Palangai rašo ne tik kultūros darbuotojai, bet ir visi anykštėnai – darželinukai, moksleiviai, miesto kavinių lankytojai. Ant akmenėlių surašyti palinkėjimai bus perduoti Palangos miestui Angelų šventės metu miesto aikštėje. Baigiamieji kultūros sostinės renginiai Anykščiuose vyks visą ateinančią savaitę. Daugiausia šventinių staigmenų laukiama Angelų šventėje šeštadienį. Čia Angelų miestelio mugėje įsikurs ne tik Angelų miestelio personažai, bet ir puolę angelai, burtininkai, magai, fakyrai. Prie liepsnojančių statinių pasišildę šventės svečiai nuo vidudienio iki vėlaus vakaro galės grožėtis eglutės įžiebimo ceremonija, angelų paradu, ugnies eisena, geležinių lėlių šou, degančiu spektakliu, apsilankyti angelų kalvėje ir miestelio gatvelėse, kuriose šurmuliuos mugė.

Trys Vilniaus universiteto chorai „Pro Musica“, „Virgo“, „Gaudeamus“ ir VU kamerinis orkestras ruošiasi drąsiam ir unikaliam projektui – „Klasika visiems“. Projektas suteikia galimybę visiems, norintiems bei pažįstantiems muzikos raštą vienai dienai – gruodžio 8 ąją – įsilieti į VU choristų gretas ir kartu su jais po dienos repeticijų atlikti W. A. Mozarto „Requiem“. Vos paskelbus apie projektą, užsiregistravo apie pusšimtis šį kūrinį kartu su VU chorais ir orkestru atlikti norinčių klasikinės muzikos mėgėjų. Giedrės Trapikaitės pasakojimas, pokalbis su kolege Gabija Narušyte.

Taip pat laidoje: antrasis pasakojimas iš ciklo „Kodas: Alkoholis“, apie Vilniuje įkurtą žaislų muziejų, kultūros renginius.

Vedėjas Vytautas Markevičius. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ – gruodžio 8 d., šeštadienį, nuo 07.30 iki 9.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...