captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Harvardo universitete dirbanti antropologė Ieva Jusionytė

„Nenaudojame viešosios erdvės atviriems pokalbiams ir išeičių paieškoms. Lengviausia ne bandyti suprasti kitaip manantį, bet užsipulti priešininko tapatybę: jei jis mąsto kitaip nei aš, yra kvailas“, – apie bendravimą mūsų viešojoje erdvėje pastebi Harvardo universitete dėstanti antropologė Ieva Jusionytė.
Antropologė Ieva Jusionytė
Antropologė Ieva Jusionytė

„Landžiojau po laiptines. Dauguma jų uždarytos, tad dairydavausi, tupėdavau, laukdavau ir kai durys atsiverdavo, lįsdavau vidun“, – pasakoja dailininkė Eglė Ridikaitė, į didžiulio formato darbus perkėlusi XIX–XX a. Vilniaus laiptinių grindų dekorą.

„Eilėraštis – labai trumpas bandymas prisiliesti prie pasaulio, o eseistikos ėmiausi, nes norėjau ne tik prisiliesti, bet ir pačiupinėti, pakratyti pasaulį“, – sako rašytojas Eugenijus Ališanka. „Metų knygos rinkimuose“ dalyvauja dvi autoriaus knygos: poezijos rinkinys „Stuburo tik punktyrai“ ir esė knyga „Empedoklio batas“.

„Tokių galimybių tikrai neturėtum tokiame mieste kaip Niujorkas, tačiau mažame štetle, Zarasuose, viskas buvo įmanoma“, – svarbiausius vaikystės metus praleistus Lietuvoje prisimena žinomas JAV karikatūristas Al Jaffee.

Pasibaigus vienam mažųjų Lietuvos kultūros sostinių sezonui ir prasidėjus kitam, menotyrininkas Ernestas Parulskis komentare atkreips dėmesį į kultūros plėtros politiką regionuose.

Užsienio kultūros apžvalgoje domėsimės, kuo lankytojus žada nustebinti šių metų  Europos kultūros sostinėmis tapę Orhusas (Danija) ir Pafas (Kipras). Taip pat aiškinsimės, kodėl Lenkijos vyriausybė nusprendė įsigyti ir taip šalyje saugotą Čartoriskių šeimos kolekciją?

Kaip mūsų valstybę, visuomenę, žiniasklaidą mato Jungtinėse Amerikos Valstijose prestižiniame Harvardo universitete dėstanti antropologė I. Jusionytė? Kaip jos tyrinėjama Lotynų Amerika padeda geriau suprasti Lietuvą? Kaip mokslininkė pataria elgtis, kad geriau suprastume vieni kitus?

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 7 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 8 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...