captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Šv. Kristoforo apdovanojimų laureatas dailininkas Antanas Kmieliauskas

„Šiaip jau gal mano kūrinių stilistika artima bažnytiniam menui, o gal tiesiog taip susiklostė, kad pirmas mane savotiškai išgarsinęs darbas buvo Šv. Kristoforo skulptūra, sukurta dar 1957 metais“, – sako dailininkas Antanas Kmieliauskas.
Dailininkas Antanas Kmieliauskas.
Dailininkas Antanas Kmieliauskas.

„Simboliška, kad pirmasis Kultūros ministerijos administruojamas ES investicinių fondų projektas bus įgyvendinamas ne sostinėje, o Šiauliuose: užtikrinti tolygią ir darnią regionų plėtrą yra vienas iš Lietuvos partnerystės sutarties ir Kultūros ministerijos prioritetų“, – apie Venclauskų namams skirtą europinę investiciją, kuri leis šį apleistą pastatą pritaikyti kultūrinėms, muziejinėms, edukacinėms reikmėms, pasakoja Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Iki 1940 m. jokios valstybinės registracijos nebuvo ir bažnytinės metrikų knygos yra vienintelis šaltinis, pagal kurį galima nustatyti gimimo, mirties, santuokos faktus“, –  bažnytinių metrikų knygų skaitmeninimo projektą pristato Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis.

„Šiaip jau gal mano kūrinių stilistika artima bažnytiniam menui, o gal tiesiog taip susiklostė, kad pirmas mane savotiškai išgarsinęs darbas buvo Šv. Kristoforo skulptūra, sukurta dar 1957 metais. <...> Kadangi po studijų tapau laisvu menininku, priėmiau Česlavo Krivaičio pasiūlymą sukurti šventojo Kristoforo skulptūrą – paminklą kunigui Kristoforui Čibirui, lenkų laikų lietuvybės puoselėtojui. Skulptūrą buvo numatyta pastatyti Vilniaus Rasų kapinėse. Tačiau kai padariau Šv. Kristoforą, užsakovai sugalvojo, kad paminklą geriau pastatyti prie Šv. Mikalojaus bažnyčios su užrašu: „Šventas Kristoforai, globok savo miestą“. Visi stebėjosi, kaip tapytojas daro skulptūrą net specialių įrankių neturėdamas“, – pasakoja dailininkas Antanas Kmieliauskas, Šv. Kristoforo statulėle pagerbtas už Vilniui skirtą gyvenimo kūrybą. Su dailininku A. Kmieliausku pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 6 d., penktadienį, per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...