captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: ką perskaitome Vaižganto laiškuose?

Pastaraisiais metais Vakarų literatūrologijoje laiškai vis dažniau pasirenkami tyrimo objektu. Literatūrologus labiausiai domina, koks yra rašytojų laiškų santykis su jų literatūros tekstais? Tai aptars dr. Aistės Kučinskienės paskaita „Vaižgantas besiformuojančioje lietuvių kultūroje ir literatūroje: ką perskaitome jo laiškuose?“
Dr. Aistė Kučinskienė. E. Kurausko nuotr.
Dr. Aistė Kučinskienė. E. Kurausko nuotr.

Pasak dr. Aistės Kučinskienės, laiškų rašymo ekstensyvumu Vaižgantui neprilygsta niekas kitas lietuvių literatūros istorijoje ir tai nėra atsitiktinis dalykas, mat jis – vienas svarbiausių visų laikų lietuvių literatūros tarpininkų. Taigi šioje paskaitoje pristatoma trumpa Tumo laiškų apžvalga, didžiausią dėmesį kreipiant į susirašinėjimuose susikūrusius kultūrinės veiklos modelius. Bandoma parodyti, kad XIX a. pab.–XX a. pr. vykusi Vaižganto ir jo amžininkų korespondencija buvo pamatas modernios lietuvių kultūros ir sykiu literatūros tolesnei plėtotei.

Aistė Kučinskienė – humanitarinių mokslų daktarė, 2016 m. rugsėjį apgynusi disertaciją „Juozo Tumo Vaižganto epistolinis diskursas“. Šiuo metu yra jaunesnioji mokslo darbuotoja Naujosios literatūros skyriuje Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, taip pat dirba Vilniaus universiteto Filologijos fakultete ir Užsienio kalbų institute lektore. Mokslinių interesų sritys: XIX a. pab.–XX a. pr. lietuvių literatūros istorija, literatūros sociologija, epistolikos tyrimai.

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ – sausio 10 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Laida kartojama sausio 14 d., šeštadienį, 14.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...