captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Sukanka 275-eri metai, kai mirė italų styginių instrumentų meistras Antonio Stradivari.
Italų styginių instrumentų meistras Antonio Stradivari.
Italų styginių instrumentų meistras Antonio Stradivari.

Sukanka 275-eri metai, kai mirė italų styginių instrumentų meistras Antonio Stradivari. Autentiškų dokumentų apie anų tolimų laikų faktus išlikę ne kažin kiek, tad su žymiuoju meistru ir Kremonos miestu, kuriame maestro kūrė savo pasakiškus smuikus, altus, violončeles – susijusios labai margos legendos. Apie Antonio Stradivari ir jo instrumentus – pirmadienio viktorinoje.

Prasidėjus žiemai, vis labiau artėja prasmingiausių bei stebuklingiausių švenčių metas. Klaipėdos koncertų salė jį pasitinka festivaliu „Salve Musica“. „Šventinės klasikos koncertai suteiks atgaivą sielai, apgaubs ramybe ir palaima, tyrąjį grožį skleidžianti kūryba pripildys šviesaus džiugesio ir vilties“, – įsitikinusi festivalio programą sudariusi Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Loreta Narvilaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Prieš Kalėdas visada ieškome knygos, kuri galėtų ypatingai pažymėti metus. Šį kartą tokia knyga tapo garsaus suomių rašytojo ir scenaristo Marko Leino romanas „Kalėdų istorija“, – apie šią ir kitas leidyklos „Nieko rimto“ naujas knygas pasakoja dailininkė Sigutė Ach.

Sukanka 275-eri metai, kai mirė italų styginių instrumentų meistras Antonio Stradivari. Iš pradžių norėjusiam tapti skulptoriumi, medžio drožėju, muzikantu,  pasaulinį garsą jam atnešė meistriški, ypatingu tembru pasižymintys smuikai. Autentiškų dokumentų apie anų tolimų laikų faktus išlikę ne kažin kiek, tad su žymiuoju meistru ir Kremonos miestu, kuriame maestro kūrė savo pasakiškus smuikus, altus, violončeles – susijusios labai margos legendos. Apie Antonio Stradivari ir jo instrumentus – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 10 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close