captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vilnius pro fotomenininko Stanislovo Žvirgždo objektyvą

„Vilnius yra be galo unikalus miestas. Jeigu kai kurios Europos sostinės giriasi, kad jos stovi ant septynių kalvų, tai mūsų Vilnius ne – jis tarp septynių kalvų stovi. O dabar perkopė ir per tas kalvas, į laukus išėjo, į Lietuvą“, – pasakoja fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas, už Vilniaus įprasminimą fotomeno darbais įvertintas Šv. Kristoforo statulėle.
Stanislovas Žvirgždas. A.Ufarto (BFL) nuotr.
Stanislovas Žvirgždas. A.Ufarto (BFL) nuotr.

„Vaikas Gendručio Morkūno kūryboje gelbsti pasaulį. Nesvarbu, ar žmoniją nuo karo, ar kitą vaiką nuo suaugusiųjų kvailumo, neatidumo ar ydų. Aidas Jurašius kviečia ne tik skaityti knygą, bet ir skatina vaiką lavinti savo pojūčius, išmokti išgirsti ir pajusti tai, ką pasakoja aplinka“, – pastebi vaikų ir jaunimo literatūros tyrėja Eglė Baliutavičiūtė, apžvelgdama Metų knygos rinkimuose dalyvaujančias knygas: G. Morkūno apsakymus „Traškančios žvaigždės“ ir A. Jurašiaus rinkinį „Akmenukų pasakos“. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su jaunąja rašytoja Une Kaunaite apie kalbos jausmą ir tai, kaip kūrėją veikia svetima aplinka ir kalba.

„Vilnius yra be galo unikalus miestas. Jeigu kai kurios Europos sostinės giriasi, kad jos stovi ant septynių kalvų, tai mūsų Vilnius ne – jis tarp septynių kalvų stovi. O dabar perkopė ir per tas kalvas, į laukus išėjo, į Lietuvą, – pasakoja fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas, už Vilniaus įprasminimą fotomeno darbais įvertintas Šv. Kristoforo statulėle. – Aš daugiausiai fotografuoju nuo aukštų taškų, iš ten geriau matosi. Ir renkuosi man tinkantį orą – labai patinka rūkas. Žiemą taip pat fotografuoju, dažniausiai sunkiomis sąlygomis. Savo studentams, kuriems dėstau meninę fotografiją, visada kartoju, kad nėra blogo oro, yra blogi fotografai. Bet kuriuo oru galima padaryti gerą nuotrauką, gal tam bus tokia nuotaika. Bet nuotaiką taip pat reikia perprasti – jeigu pagavai, puiku, jeigu nepagavai – tai jau būna darbas.“ Kodėl fotomenininkas vis dar jaučiasi skolingas Vilniui? Apie tai – pokalbyje su S. Žvirgždu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ sausio 4 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...