captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl Vilnius patrauklus kinui?

Vilnius 2016-aisias tapo dar patrauklesniu miestu tiek vietiniams, tiek užsienio kino projektams. Vilniuje šiais metais bendradarbiaujant su Vilniaus kino biuru buvo nufilmuoti 42 kino projektai. Tai – didesnis projektų skaičius nei 2015 m., tačiau praeitiems metams jie nusileido savo bendru biudžetu.

Kuo vargonų ir vokalinės muzikos mylėtojus nustebins kalėdinės muzikos koncertas „Angelai ir išminčiai“, papasakos vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje palydėsime 2016-uosius – populiariosios muzikos klasikų išėjimo – metus.

Vilnius 2016-aisias tapo dar patrauklesniu miestu tiek vietiniams, tiek užsienio kino projektams. Vilniuje šiais metais bendradarbiaujant su Vilniaus kino biuru buvo nufilmuoti 42 kino projektai. Tai – didesnis projektų skaičius nei 2015 m., tačiau praeitiems metams jie nusileido savo bendru biudžetu. „Visų pirma, tai užsienio investicijos – pinigai, paliekami mieste, perkant paslaugas, mokant mokesčius, įdarbinant mūsų specialistus. Paprastai prie užsienio kino filmo dirba apie 100-150 žmonių, neskaičiuojant masuotės, t.y. papildomų aktorių-statistų, kuriais gali tapti bet kuris miesto gyventojas, norintis nusifilmuoti filme. O jei projektas didelis savo mastu ir apimtimi, sukurtų darbo vietų skaičių galime dvigubinti“, – apie Vilniuje filmuojamų užsienio kino projektų naudą pasakoja Vilniaus kino biuro vadovė Jūratė Pazikaitė. Kodėl Vilnius – kinui patrauklus miestas ir kokie projektai laukia kitais metais? Apie tai – pokalbyje su VšĮ „Vilniaus kino biuras“ vadove Jūrate Pazikaite, Nepriklausomų prodiuserių asociacijos pirmininku, prodiuseriu Kęstučiu Drazdausku ir prodiusere Lineta Mišeikyte.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gruodžio 29 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...