captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: videomeno kūrėja Emilija Škarnulytė

„Šiandien revoliucija turbūt yra sulėtinti tempą, atidžiau įsižiūrėti ir kažkokiu būdu paprieštarauti visam medijos debesiui. Aplink mus tiek daug informacijos. Kartais gal geriau palikti tuščią ekraną, tabula rasa , negu daug linksminančių vaizdų“, – sako Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premijos laureatė videomeno kūrėja Emilija Škarnulytė.
Videomeno kūrėja Emilija Škarnulytė.
Videomeno kūrėja Emilija Škarnulytė.

„Man atrodo, visi meno kūriniai kažkiek atskleidžia ir paties menininko istoriją. Kadangi gyvenau Anglijoje, kartais pasiilgdavau draugų, tėvų ir labai norėjau grįžti į Lietuvą, tad savaime išėjo taip, kad mano knygoje dominuoja atsisveikinimo tema“, – apie savo knygą „Meškis ir žąsis“ („Nieko rimto“), dalyvaujančią Metų knygos rinkimuose vaikų kategorijoje, pasakoja iliustruotoja Nadia Kovaliova.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lengviausia ir greičiausia išmokti lietuvių kalbą čia yra nemokant rusų kalbos, nes kaip bebūtų keista, pas mus pagrindinė komunikacinė, tarpinė kalba – rusų kalba. Bet juk yra mokinių iš Venesuelos, Urugvajaus, Kinijos, kurie nemoka rusų kalbos, kurie neturi pasirinkimo – jie labai greit išmoksta lietuvių kalbą, kartu jie mokosi ir rusų kalbos, nes nesupranta, apie ką kalba bendraamžiai“, – pastebi Vilniaus lietuvių namų lietuvių kalbos mokytoja Aušra Dambrauskienė.

„Šiandien revoliucija turbūt yra sulėtinti tempą, atidžiau įsižiūrėti ir kažkokiu būdu paprieštarauti visam medijos debesiui. Aplink mus tiek daug informacijos. Kartais gal geriau palikti tuščią ekraną, tabula rasa, negu daug linksminančių vaizdų. Kinas yra pati paskutinė raiškos forma, kurią atradau, ir kurioje telpa viskas. Kinas suteikia begalę galimybių. Ir man labai patinka, kad jis turi skulptūrinį aspektą. Galima tiesiog žiūrėti į filmą kartu kaip į skulptūrą. Tad daug dirbu su vaizdo instaliacijomis, skirtingomis industrinėmis erdvėmis. Visuomet bandau sujungti meną su tyrimu, kad tai nebūtų tik vizuali medija, bet ir istorinė ar antropologinė. Pavyzdžiui, Norvegijos kasyklose vykdėme tyrimą kokius šešis mėnesius, išleidome knygą. Nors paties tyrimo žiūrint filmą ir nesimato, bet dirbti teko daug. Pavyzdžiui, kad patektume į vienos naftos ir dujų kompanijos konferenciją, turėjome apsimesti, jog esame geologijos bei fizikos studentai, kad mums labai rūpi iškasti kuo daugiau naftos“, – sako Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premijos laureatė videomeno kūrėja Emilija Škarnulytė.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gruodžio 28 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...