captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žlunga Lietuvos šiltnamių daržininkystės verslas

Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo apie 150 ha įvairių šiltnamių. Dėl nelygių ES konkurencinių sąlygų, daugybės kitų priežasčių jų nuolat mažėja. Šį sezoną bendras verslinių šiltnamių plotas buvo tik apie 40 ha. Ar dar yra vilčių Lietuvoje išsaugoti žlungančią šiltnamių daržininkystę?

Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo apie 150 ha įvairių šiltnamių. Dėl nelygių ES konkurencinių sąlygų, daugybės kitų priežasčių jų nuolat mažėja. Šį sezoną kartu su auginančiais gėles bendras verslinių šiltnamių plotas buvo tik apie 40 ha. Ar dar yra vilčių Lietuvoje išsaugoti žlungančią šiltnamių daržininkystę?

Pirmosiomis kalendorinės žiemos dienomis šalies žuvininkystės ūkiuose pasikeitė darbų pobūdis ir ritmas. Auginamos žuvys jau perkeltos į gilesnius žiemojimo tvenkinius, o prekinės tiekiamos vidaus bei užsienio rinkoms. Paprastai Zarasų rajono „Vasaknų“ bendrovės žuvų augintojai per metus užaugina daugiau kaip 300 tonų karpių, po pusšimtį tonų upėtakių ir eršketų. Didžiąją dalį karpių eksportuoja į Lenkiją.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gruodžio 10 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...