captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Žaislų muziejus Vilniuje

„Važinėdami po svečias šalis ne kartą esame lankęsi nepaprastai gyvuose ir patraukliuose muziejuose. Vėliau pagalvojome, kodėl mes neturime vaikams, jų tėvams, seneliams ir draugams skirto žaislų ir žaidimų muziejaus“, – sako Žaislų muziejaus įkūrėjai Indrė Jovaišaitė ir Povilas Blaževičiai.
65–70 mm skersmens XIV–XV a. odinis kamuolys<br> – rastas Vilniaus žemutinėje pilyje. Vytauto Abramausko nuotr..
65–70 mm skersmens XIV–XV a. odinis kamuolys
– rastas Vilniaus žemutinėje pilyje. Vytauto Abramausko nuotr..

„Važinėdami po svečias šalis ne kartą esame lankęsi nepaprastai gyvuose ir patraukliuose muziejuose. Vėliau pagalvojome, kodėl mes neturime vaikams, jų tėvams, seneliams ir draugams skirto žaislų ir žaidimų muziejaus. Tokiu edukaciniu kultūros centru didžiuojasi bene kiekvienas Europos miestas“, – sako Žaislų muziejaus įkūrėjai Indrė Jovaišaitė ir Povilas Blaževičiai.

Brandinta mintis virto realybe. Neseniai duris atvėręs Žaislų muziejus Vilniuje yra modernus edukacinis centras, kuriame jauku ir gera visiems. Jeigu unikalūs originalai visuomet yra kruopščiai saugomi, tai čia lankytojai gali drąsiai imti į rankas žaislų kopijas ir jas išmėginti. Smagu susipažinti su XIV a. keturių menčių sukučiu, rastu Vilniaus žemutinėje pilyje, ar XV–XVI a. stikliniais, moliniais ir akmens žaidimo rutuliukais. Pajusti XVI a. dvasią galima žaidžiant galvijų šokikauliais ir žaidimų kaulais, rastais vidiniame Valdovų rūmų kieme, ar kauliniais XVI a. kėgliais, žaidimo muštukais, pasunkintais švinu. Galima pamatyti, kaip atrodė XIV–XVI a. odiniai kamuoliai ar XIX–XX a. alaviniai kareivėliai. Vienoje salėje galima žaisti ir stovint prie statinės, ir stovint prie kompiuterinio terminalo. Kiekvienam pagal skonį ir poreikius. Čia laukiami visi – nuo ropojančių vaikelių iki žilagalvių senelių.

Po Žaislų muziejų vedžioja ir pasakoja jo steigėjai Indrė Jovaišaitė ir Povilas Blaževičiai, tėvelis Tomas Kupeta su sūneliu Vakariu.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, gruodžio 8 d., 15.03 per LRT RADIJĄ.

 

  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...