captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: keramikos ir medžio restauratorė Deimantė Baubaitė

„Archeologiniai radiniai, lydimi restauratorių, iki ekspozicijos nueina ilgą kelią, kurio muziejaus lankytojai nemato. Keramikos restauratoriai turi ne vien mokėti piešti, lipdyti, jie turi mokėti jausti spalvas, atspalvius, o medžio radinių konservavimas – vėl kitoks įdomus, bet ilgas procesas, reikalaujantis ne vien kruopštumo, bet ir specialių žinių“, – pasakoja keramikos ir medžio restauratorė Deimantė Baubaitė, Kultūros ministerijos premija įvertinta už reikšmingiausius pastarųjų trejų metų muziejų vertybių restauravimo darbus.
Valdovų rūmų muziejaus aukščiausios kvalifikacinės kategorijos keramikos restauratorė Deimantė Baubaitė.
Valdovų rūmų muziejaus aukščiausios kvalifikacinės kategorijos keramikos restauratorė Deimantė Baubaitė.

„Keramiką mes juodiname su smalinga pušim, iš kurios sakų yra susidaręs gintaras. Tad juodoji keramika ir gintaras turi bendrą vardiklį –  tą, anot dzūkų, pušelių kraują“, – aiškina keramikas Eugenijus Paukštė, pirmą kartą savo kūriniuose sujungęs juodąją keramiką su gintaru.

Kultūros ir meno žurnalo „Kultūros barai“ apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Statybininkams palikus ekspozicines erdves, patys supratome, kad turime šedevrą. Buvome pripratę ir tarp eksponatų, sovietinių interjero „patobulinimų“ nematėme architektūros grožio. Tad verta lankytojams kaip eksponatą parodyti patį pastatą“, – sako M. K. Čiurlionio muziejaus direktoriaus pavaduotoja Daina Kamarauskienė. 

„Archeologiniai radiniai, lydimi restauratorių, iki ekspozicijos nueina ilgą kelią, kurio muziejaus lankytojai nemato. Keramikos restauratoriai turi ne vien mokėti piešti, lipdyti, jie turi mokėti jausti spalvas, atspalvius, o medžio radinių konservavimas – vėl kitoks įdomus, bet ilgas procesas, reikalaujantis ne vien kruopštumo, bet ir specialių žinių“, – pasakoja keramikos ir medžio restauratorė Deimantė Baubaitė, Kultūros ministerijos premija įvertinta už reikšmingiausius pastarųjų trejų metų muziejų vertybių restauravimo darbus. Apie restauratoriaus darbo pašaukimą ir specifiką, apie prisilietimą prie archeologinio radinio ir „aštrius laiko dantis, darančius savo juodą darbą“ pokalbis studijoje su D. Baubaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 23 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...