captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: „Laumetrį“ vienija ne tik darbai, bet ir šventės

Kėdainių rajono Keleriškių kaime įsikūrusi bendrovė „Laumetris“ ne tik Lietuvoje garsėja įvairių žemės dirbimo padargų ir skirtingos paskirties priekabų ir puspriekabių gamyba. Dabar įmonėje dirba apie 60 įvairių specialybių aukštos kvalifikacijos žmonių, kuriuos vienija ir bendros tradicijos.
AB „Laumetris“ direktorius Kazys Čiurila. manoukis.lt nuotr.
AB „Laumetris“ direktorius Kazys Čiurila. manoukis.lt nuotr.

Beveik 25 metus veikianti įmonė laikotarpiu nuo Kalėdų iki Naujųjų nedirba, o per didžiąsias metų šventes susirenka kartu. Kodėl sumanytos tokios tradicijos, kuo jos naudingos įmonės dirbantiesiems ir administracijai, o gal ir klientams? Pasakoja „Laumetrio direktorius Kazys Čiurila ir keli jauniausi bendrovės darbuotojai.

Gana dažnai galime išgirsti kaip blogai kaimuose ir mažuose miesteliuose: mokyklos uždaromos, jaunimas emigruoja, darbo nėra, asocialių šeimų blogi darbeliai skamba per visą šalį. Visos tokios bėdos tarsi aplenkė Radviliškio rajone esantį Sidabravą. Tuo įsitikinusi Sidabravo kaimo bendruomenės pirmininkė Vanda Vaškevičiūtė. Moteris gimusi ir augusi netoli miestelio buvusiame Praščiūnų kaime, jaunystėje nemažai laiko dirbusi kolūkyje, įgijusi ekonomistės profesiją sugrįžo į gimtas vietas. Dabar jau garbingo amžiaus, bet Vanda Vaškevičiūtė vis dar vadovauja jau penkiolika metų veikiančiai bendruomenei. Ji džiaugiasi, kad miestelyje yra gimnazija, vaikų darželis, medicinos punktas, kelios įmonės, daug stiprių ūkininkų, suteikiančių darbo vietas visiems norintiems. 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, gruodžio 29 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...