captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Arvydo Každailio ofortų albumą „Senoji Prūsa“

„Šis leidinys turbūt pats didžiausias per visą darbų knygoje laikotarpį. Turbūt, kad knygų mene jau nebeteks darbuotis, nes taip jau susiklostė, kad paskutiniu metu tenka nemažai dirbti tiek personalinės heraldikos srityje, tiek atkuriant Valdovų rūmus“, – svarsto dailininkas Arvydas Každailis.
Dailininkas Arvydas Každailis. ELTA nuotr.
Dailininkas Arvydas Každailis. ELTA nuotr.

„Šis leidinys turbūt pats didžiausias per visą darbų knygoje laikotarpį. Turbūt, kad knygų mene jau nebeteks darbuotis, nes taip jau susiklostė, kad paskutiniu metu tenka nemažai dirbti tiek personalinės heraldikos srityje, tiek atkuriant Valdovų rūmus“, – svarsto dailininkas Arvydas Každailis, vartydamas naujausią savo kūrinį – albumą „Senoji Prūsa“ (leidykla „Edukologija“).  

„Šio festivalio unikalumas tas, kad juo uždaromi literatūriniai Lietuvos festivalių metai. Yra garsūs pavasario, vasaros, rudens festivaliai. Mūsiškis – žiemos“, – tvirtina tarptautinio literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ siela vadinama poetė Elvyra Pažemeckaitė.  

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.  

„Aš nešioju kaltės jausmą. Esu mačiusi savo giminaičių, kurie buvo Stalino teroro aukos,  tardymo protokolus. Juose buvo užsiminta apie tai, kad galbūt jie matė ar kažkaip prisilietė prie žydų šaudymo temos. Aš esu tikra, kad jie nespaudė gaiduko, tačiau tą kaltę nešiojuosi ir norėčiau ją savotiškai išpirkti“, – sako projekto „Panerių lopšinė“ („Būti žydu“)  iniciatorė ir vadovė Rūta Vanagaitė.  

„Šis leidinys turbūt pats didžiausias per visą darbų knygoje laikotarpį. Turbūt, kad knygų mene jau nebeteks darbuotis, nes taip jau susiklostė, kad paskutiniu metu tenka nemažai dirbti tiek personalinės heraldikos srityje, tiek atkuriant Valdovų rūmus. Kada aš žiūriu į šį laikmetį, ne viską suprantu. Pasižiūriu iš arčiau ir iš toliau. Iš arčiau tai užknisa ta visa informacija per visas informacines priemones. Pažiūriu iš toliau – matau, kas darosi, bet iki galo nesuprantu visų svertų, kas sąlygoja tokius nepaaiškinamus dalykus Lietuvoje. Tad kada aš pasirenku praeities temas, tai matosi, kokie buvo veikiantys asmenys, kokia buvo metodika, ideologija, ir iš to galima daryti išvadas šių dienų problematikai “, – svarsto dailininkas Arvydas Každailis, vartydamas naujausią savo kūrinį – albumą „Senoji Prūsa“ (leidykla „Edukologija“).

Ved. Laima Ragėnienė. 

„Ryto allegro“ penktadienį, gruodžio 7 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close