captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Šv. Kristoforo apdovanojimu įvertinta architektūros istorikė Morta Baužienė

„Manau, kad mūsų laikas yra kažkuo panašus į XIX amžiaus antrąjį pusę, kai romantikai domėjosi Lietuva, po ją važinėjo ir netgi lenkiškai kalbantys mėgino aiškinti tikrus lietuviškus vietovardžius, ieškodami lietuviškų žodžių ir nelabai suprasdami jų reikšmes“, – vis didėjantį lietuvių susidomėjimą architektūra, miestais ir sava aplinka pastebi muziejininkė, architektūros istorikė  Morta Baužienė, įvertinta Šv. Kristoforo statulėle už Vilniaus atminties gaivinimą.
Architektūros istorikė Morta Baužienė. Sigitos Nemeikaitės nuotr.
Architektūros istorikė Morta Baužienė. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

„Šio apdovanojimas kažkaip ypatingai nesureikšminame. Žinoma, esame dėkingi, kad pastebėjo. Tačiau ar tai  įpareigoja? Pats mūsų teatro atsiradimas, vizija ir misija nuo pat pirmų dienų – lygiai taip pat įpareigoja. Apdovanojimas – lyg mažas žingsnis į tai, kad einame teisinga linkme“, – sako „Metų meniškiausios sielos“ titulą pelniusio uostamiesčio Jaunimo teatro aktoriai.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: dirigento ir pianisto Danielio Barenboimo įkvėptos naujovės Berlyno koncertiniame gyvenime bei prieškalėdiniai pagrėbstai Vokietijos kultūrinėje spaudoje.

„Manau, kad mūsų laikas yra kažkuo panašus į XIX amžiaus antrąjį pusę, kai romantikai domėjosi Lietuva, po ją važinėjo ir netgi lenkiškai kalbantys mėgino aiškinti tikrus lietuviškus vietovardžius, ieškodami lietuviškų žodžių ir nelabai suprasdami jų reikšmes. Taip ir dabar – žmonės važinėja į užsienius, ten ir gyvena, keliauja po egzotiškus kraštus, o dalis iš jų, sugrįžę, mielai pavažinėja ir po Lietuvą“, – vis didėjantį lietuvių susidomėjimą architektūra, miestais ir sava aplinka pastebi muziejininkė, architektūros istorikė  Morta Baužienė, įvertinta Šv. Kristoforo statulėle už Vilniaus atminties gaivinimą. Pokalbis su istorike apie kelią architektūros istorijos link, poreikį pažinti savo miestą ir prisijaukintą Vilnių.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gruodžio 22 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close