captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: ką Kūčių naktį prabilę gyvūnai pasakytų apie prakartėles?

Druskininkų miesto aikštėje gruodžio pradžioje įrengta Kalėdinė prakartėlė su medinėmis šventųjų skulptūromis ir gyvų avių šeimyna. Miesto meras Ričardas Malinauskas tikina, kad ketvirtus metus skaičiuojanti tradicija per žiemos šventes aikštėje įkurdinti gyvūnus tarp miestiečių populiari. Esą gyvūnai tinkamai prižiūrimi, prakartėlėje įrengti šildytuvai. Tačiau aplinkosaugininkai instaliaciją vadina žiauriu elgesiu ir ragina avis iškeldinti. Jų peticiją internete pasirašė daugiau kaip tūkstantis žmonių.
Druskininkų prakartėlė su avimi ir ėriukais. Youtube.com nuotr.
Druskininkų prakartėlė su avimi ir ėriukais. Youtube.com nuotr.

Gyvūnų gerovės specialistai pažymi, kad dideli žmonių susibūrimai gyvūnams sukelia stresą. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai leidimus išduoda, tačiau pasisako prieš „gyvas“ prakartėles, nes jos... pernelyg supriešina visuomenę.

Prakartėlės su gyvūnais – ne nauja tradicija bažnyčiose. Asilą, o kartais ir avis jau daug metų nuo šv. Kūčių iki Trijų Karalių priemenėje apgyvendina Bernardinų bažnyčia Vilniuje. Pranciškonams ši tradicija itin artima, mat pirmosios tokios „gyvos“ prakartėlės autoriumi laikomas Šv. Pranciškus. Esą dar 1223 metais būtent jam kilo mintis vieno Italijos kaimo gyventojams, pasakojant apie Betliejaus kūdikėlio gimimą, pasitelkti asilą ir jautį. Tačiau kas apie gyvūnus prakartėlėje rašoma Biblijoje?

Kodėl žmonių ir ūkinių gyvūnų artumas taip džiugina per šventes, tačiau visai neatsispindi mūsų kasdienybėje?

Apie tai laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, gruodžio 19 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...