captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 430 metų anapilin iškeliavo vienas iškiliausių Lietuvos ir Lenkijos valstybės valdovų Steponas Batoras, prislopinęs Maskvos kėslus veržtis į Vakarus, skatinęs švietimą, įkūręs Vilniaus universitetą. Apie Steponą Batorą – pirmadienio viktorinoje.
Lietuvos ir Lenkijos valstybės valdovas Steponas Batoras.
Lietuvos ir Lenkijos valstybės valdovas Steponas Batoras.

„Ar žinojai, kad vienas didžiausių kazino magnatų – litvakas? Arba, kad buvo tokių žymių iš Lietuvos kilusių aktyvistų, kovojusių prieš apartheidą Pietų Afrikoje?“, – pasakoja žurnalistė Viktorija Mickutė, kartu su komanda kurianti dokumentinį filmą apie Pietų Afrikos Respublikoje gyvenančius litvakus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Literatūros kritiko dr. Ramūno Čičelio naujų knygų apžvalgoje – du poezijos leidiniai: Roberto Keturakio eilėraščių rinkinys „Nakties baltieji debesys“ ir ne Vilniuje gyvenančių poetų kūrybos almanachas „Atokios stotys“, sudarytas uteniškio Vytauto Kazielos.

Prieš 430 metų, 1586-ųjų gruodžio 12-ąją Anapilin iškeliavo vienas iškiliausių Lietuvos ir Lenkijos valstybės valdovų Steponas Batoras. Lenkams ir lietuviams vadovavęs vengras buvo puikus valdovas bei karvedys, prislopinęs Maskvos kėslus veržtis į Vakarus, skatinęs švietimą, įkūręs Vilniaus universitetą. Apie Steponą Batorą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 19 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...