captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie tai, kaip Prezidentas dr. Kazys Grinius kilstelėjo Lietuvos politinę kultūrą - LRT

„Mano giliu įsitikinimu, kalbėti apie demokratiją, kovoti už demokratiją gali būti tiktai per vėlu, bet niekad ne per anksti“,  – taip trečiasis Lietuvos Prezidentas  dr. K. Grinius atsakydavo į tarpukario politikų argumentus, esą Lietuvoje dar per anksti demokratijai.
Trečiasis Lietuvos Prezidentas  dr. K. Grinius.
Trečiasis Lietuvos Prezidentas dr. K. Grinius.

„Dėmesys performatyviems, laiko trukmę turintiems menams visiškai neatitinka šiandieninių realijų. Šiuolaikinis vaizduojamasis  menas – viena labiausiai besivystančių sričių, geriausiai besiintegruojančių į pasaulio kultūros procesus, tačiau nepelnytai sulaukianti mažiau dėmesio, nei kiti menai“, – sako Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narys, medijų meno kūrėjas  Deimantas Narkevičius.

Kodėl Paryžiui prireikė antro kvepalų muziejaus? Ar neišnyks Milano dialektas? Ir koks buvo Johanno Wolfgango Goethe's santykis su Dievu? Apie visa tai užsienio kultūros apžvalgoje.

„Bet koks kraštutinumas – ar liberalizmo, ar religinis – labai panašūs. Jų keliai skirtingi, bet atveda į tą patį – į destrukciją. Turbūt paieška lygsvaros – neprarast galvos, blaivumo, pasitikėjimo ir tikėjimo, neprarast noro bei valios gyventi ir atsakyti, kaip ir kodėl gyveni – tai ir yra viso ko prasmė“, – sako režisierius Jonas Vaitkus, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pristatantis Thomo Manno „Fjorencą“.

Kultūros komentare filosofas Kęstas Kirtiklis klausia, kada visuomenė susidomi Lietuvoje rašomomis ir ginamomis disertacijomis.

„Baisiausia ne griūvantys pastatai, o žmogaus atmintis. Baltarusijoje, Ukrainoje žmonės net nežino, kad tie griuvėsiai buvo didingos bažnyčios, kur tuokėsi, meldėsi jų proseneliai. Reikia žiūrėti į priekį, jie sakė, dabar naujas gyvenimas“, – taip savo keliones po LDK gražiausių architektūros pastatų griuvėsius prisiminė fotomenininkas Raimondas Paknys, kurio paroda „Išlikęs laikas. LDK mūrų istorijos“ atidaryta Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ prisiminsime trečiąjį Lietuvos Prezidentą Kazį Grinių, kuris valdžioje teišbuvo vos šešis mėnesius, tačiau paliko ryškų pėdsaką mūsų valstybės istorijoje.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 17 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 18 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close