captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie keliones po užsienį neišvykus iš Lietuvos

Žemėlapį „Lietuvoje – visas pasaulis“ pristatęs Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas Marijus Pileckas sako buvęs nustebintas, nes iki projekto viešinimo spaudoje pasirodė interviu su geografu dr. Rimantu Šilagaliu iš Vilniaus universiteto apie kelionę į užsienį Lietuvoje. „Geros idėjos sklando ore, ir tik sutapimas, kad mes abu susidomėjome kitų šalių vietovardžiais Lietuvos žemėlapyje. Su kolega nesu pažįstamas, bet net kilo mintis parašyti jam elektroninį laišką“, – pasakoja geografijos dėstytojas Marijus Pileckas.
Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas Marijus Pileckas.
Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas Marijus Pileckas.

„Ši svetainė nėra skirta pratinti vaikus naudotis telefonais ar planšetėmis, bet tiesiog duoti galimybę jiems tą daryti tinkamai, saugiai ir naudingai. Juk mes negalime paneigti technologijų, vaikai anksčiau ar vėliau vis vien prisės prie kompiuterių. Mūsų kaip nacionalinio transliuotojo vaidmuo yra parodyti, kad internete yra gerų dalykų“, – naują portalą vaikams pristato LRT.lt vadovas Mindaugas Raguotis.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Labiausiai norisi, kad lankytojai iš muziejaus išsineštų kažkokią emociją – nebūtinai teigiamą, svarbiausia, kad neišeitų abejingi“, – sako svetingiausia Vilniaus kultūros įstaigos darbuotoja vilniečių ir miesto svečių išrinkta Vytauto Kasiulio dailės muziejaus ekskursijų vadovė Justė Janulevičiūtė.

Žemėlapį „Lietuvoje – visas pasaulis“ pristatęs Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas Marijus Pileckas sako buvęs nustebintas, nes iki projekto viešinimo spaudoje pasirodė interviu su geografu dr. Rimantu Šilagaliu iš Vilniaus universiteto apie kelionę į užsienį Lietuvoje. „Geros idėjos sklando ore, ir tik sutapimas, kad mes abu susidomėjome kitų šalių vietovardžiais Lietuvos žemėlapyje. Su kolega nesu pažįstamas, bet net kilo mintis parašyti jam elektroninį laišką“, – pasakoja geografijos dėstytojas Marijus Pileckas. Apie Jonavos Europą, Lietuvos Sacharas ir Amerikas, užsienietiškus Lietuvos kraštovaizdžius ir užsienietiškas vietoves, randamas senuosiuose Lietuvos žemėlapiuose, egzotiškų pavadinimų juose atsiradimo priežastis pokalbis studijoje su geografais M. Pilecku (LEU) ir R. Šilagaliu (VU).

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 16 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...