captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: lietuvių vaikų literatūra globaliame pasaulyje

„Kol kas lietuvių vaikų literatūra pasaulyje dar neprasimušusi. Reikėtų bombikės – kažką tokio išversti į anglų kalbą. Man visą laiką atrodo, kad reprezentacinis mūsų tekstas yra „Eglė žalčių karalienė“. Niekas kitas pasauly tokio neturi“, – įsitikinusi literatūrologė Danguolė Šakavičiūtė.
Literatūrologė Danguolė Šakavičiūtė. Romos Kišūnaitės nuotr.
Literatūrologė Danguolė Šakavičiūtė. Romos Kišūnaitės nuotr.

„Gabių ir talentingų, laimei ar deja, visuomet yra daugiau, negu pajėgia premijos jais pasirūpinti“, – sako Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkė Viktorija Daujotytė-Pakerienė. Reportažas iš 2016-ųjų laureatų paskelbimo Kultūros ministerijoje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie tai, kaip Londone gyvenanti menininkė Helen Marten laimėjo prestižiškiausiąDidžiosios Britanijos vaizduojamojo meno prizą, apie Berlyno ir Teherano kultūrinius santykius ir apie literatūros festivalį Odesoje bei Žako Ofenbacho operetę Štutgarte.

„Kol kas lietuvių vaikų literatūra pasaulyje dar neprasimušusi. Reikėtų bombikės – kažką tokio išversti į anglų kalbą. Man visą laiką atrodo, kad reprezentacinis mūsų tekstas yra „Eglė žalčių karalienė“. Niekas kitas pasauly tokio neturi. Jei mes jį gerai išverstume, išleistume su puikiom iliustracijom, kelis variantus ir vis mėgintumėm pasauliniuose renginiuose, knygų mugėse reprezentuoti, gal labiau pasisektų“, – siūlo literatūrologė Danguolė Šakavičiūtė. Kaip mūsų šalies vaikų literatūra atrodo pasaulio kontekste – kuo mes išskirtiniai, stiprūs, o į ką turėtume atkreipti dėmesį, kas naujo pasaulio vaikų literatūroje – pokalbis su D. Šakavičiūte, dalyvavusia 35-ajame Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY pasauliniame kongrese Naujojoje Zelandijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“  gruodžio 15 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close