captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: surasti save ir Tibetą

Nuo 2009 m. Kinijos okupuotame Tibete ir už jo ribų susidegino daugiau nei 150 tibetiečių – vienuolių ir paprastų žmonių, vyrų, moterų, paauglių. Londone gyvenantis tibetiečių režisieris Sonam Anjatsang savo filme „Motinos sūnus“ pasakoja vieno jų, šešiolikmečio Dorjee Tsering, istoriją išvengdamas herojizavimo.
Londone gyvenantis tibetiečių režisieris Sonam Anjatsang.
Londone gyvenantis tibetiečių režisieris Sonam Anjatsang.

Filmą, jau apkeliavusį JAV tibetiečių bendruomenes, režisierius ketina parodyti visose tibetiečių mokyklose Indijoje, sklaidyti savižudybes gaubiantį patriotinį patosą ir kalbėtis su vaikais, kokiais būdais jie galėtų išreikšti savo meilę Tibetui ir jo laisvei.

„Svarbiausia  – suprasti, kas esi. Ne visiems tai nutinka greitai. Kai kuriems iš mūsų reikia laiko. Neturiu išsilavinimo. Mokykloje keletą kartų likau antrus metus, esu jos nebaigęs, visą gyvenimą dirbu įvairiausius darbus, niekada nemaniau, kad sukursiu keturis filmus ir taip galėsiu apie Tibetą papasakoti tūkstančiams žmonių“, – sako pripažinimą pelnęs režisierius S. Anjatsang.

„Žmonės ir idėjos“ –  gruodžio 14 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį, gruodžio 18 d., 11.05 val.

Ved. Audra Girijotė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close