captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – paskirtoji Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson

Pirmą kartą Seimo rinkimus laimėjusi partija vienu iš svarbiausių prioritetų iškėlė kultūrą. Tad kokie pokyčiai laukia kultūros politikoje? Kam bus skiriamas didžiausias dėmesys? Kokie pirmieji darbai numatyti kultūros srityje?
Paskirtoji Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. BNS nuotr.
Paskirtoji Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. BNS nuotr.

„Statybininkams palikus ekspozicines erdves, patys supratome, kad turime šedevrą. Buvome pripratę ir tarp eksponatų, sovietinių interjero „patobulinimų“ nematėme architektūros grožio. Tad verta, lankytojams kaip eksponatą parodyti patį pastatą“, – sako M.K. Čiurlionio muziejaus direktoriaus pavaduotoja Daina Kamarauskienė. 

„Pasiūliau studentams pasiknaisioti po tai, kas jiems patiems rūpi. Dabartiniai dvidešimtmečiai labai jautrūs žmonės. Prieš kurį laiką buvo tokia cinizmo banga, o šitos kartos bruožas, man atrodo, nuoširdumas“, – pastebi režisierius Vidas Bareikis, kuriantis spektaklį „Pasirinkimas“ su Muzikos ir teatro akademijos antro kurso studentais, Jaunimo teatro aktoriais ir dramaturgu Mindaugu Nastaravičiumi.

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje daug dėmesio skirsime literatūrinėms naujienoms. Aptarsime performansų menininkės Marinos Abramovič prisiminimų knygą, taip pat nusikelsime į Ispaniją, kur neseniai įteikta ispanakalbės literatūros Servanteso premija.

„Šiandien etiškiau paklausti, ko nori visuomenė, tik tai pavojinga, nes ji gali pasakyti tai, ko nesitiki. Todėl jos vardu patogiau manipuliuoti. Galima pasitelkti garsius vardus, Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus, bet mažiausiai vienas laureatas jau paneigė savo parašą“, – apie planus Lukiškių aikštėje statyti Vyčio paminklą komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Pjesėje – mano kartos jaunystė, tačiau dabar tas laikas atrodo gana keistai, netgi egzotiškai. Tai buvo bandymas suprasti kaip gyventi, nuo ko pradėti“, – sako režisierius Oskaras Koršunovas, Klaipėdos dramos teatre su dramaturgu Gintaru Grajausku pristatantis spektaklį „Pašaliniams draudžiama“.

Kokią kultūros politiką vykdys naujoji Lietuvos vyriausybė? Kokie pokyčiai laukia? Kokios sritys taps prioritetinėmis? Kaip pavyks pritraukti daugiau lėšų kultūros sričiai? Apie tai sėsim ir pakalbėsim su paskirtąja Kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 10 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 11 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...