captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Italijos Žvaigždės ordininkas dr. Vydas Dolinskas

„ ...turiu pripažinti meilę Italijai. Be Lietuvos nė viena kita šalis nesukelia tokių pakilių jausmų. Gal tuo irgi pasireiškia lietuvių kilmės iš romėnų legenda? Šiandieninį apdovanojimą suprantu kaip tam tikrą įpareigojimą toliau prisidėti prie muziejinio, kultūrinio bei mokslinio Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimo“, – priimdamas apdovanojimą – Italijos Žvaigždės ordiną – sakė Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. v1.valdovurumai.lt nuotr.
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. v1.valdovurumai.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje vienas populiariausių chorinės muzikos kūrėjų pasaulyje kompozitorius Eric Whitacre ir Lietuvos choras „Bel Canto“ pirmą kartą šalies chorinės muzikos istorijoje pristatys bendrą trijų koncertų muzikinį projektą – „Revolution Together“.

„Kaip ir tūkstančiai chorų visame pasaulyje, mes taip pat pasidavėme E. Whitacre muzikos kerams. <...> Jo muzikos klausytojas yra tikras XXI amžiaus žmogus – pragmatiškas ir labai gerai išmanantis modernias technologijas. Kompozitorius sugeba internetą ar mobilųjį telefoną paversti muzikos atlikimo įrankiu ir įtraukti publiką į kūrinių atlikimą. Didžiuojamės šia unikalia galimybe supažindinti Lietuvos publiką su E. Whitacre kūryba. Koncertai kartu su bene svarbiausiu pasaulyje chorinės muzikos lyderiu mums patiems yra ne tik didelė garbė ir atsakomybė, bet ir neeilinė Kalėdų dovana“, –  teigia choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Kiekvienais metais muziejaus rinkinius papildo maždaug 4 000 eksponatų. Į muziejų atkeliauja rankraščiai, laiškai, nuotraukos, dokumentai, daiktai ir bibliotekos, meno kūriniai, bet svarbiausiais eksponatais išlieka rankraščiai ir knygos“, – atskleidžia Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė, pristatydama dvyliktą parodą „Naujausių eksponatų labirintais“ iš ciklo „Istorija, verta muziejaus“.

„ ...turiu pripažinti meilę Italijai. Be Lietuvos, nė viena kita šalis nesukelia tokių pakilių jausmų. Gal tuo irgi pasireiškia lietuvių kilmės iš romėnų legenda? Šiandieninį apdovanojimą suprantu kaip tam tikrą įpareigojimą toliau prisidėti prie muziejinio, kultūrinio bei mokslinio Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimo“, – priimdamas apdovanojimą – Italijos Žvaigždės ordiną – sakė Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. Apie kultūrinių institucijų tarptautinį bendradarbiavimą, muziejaus projekcijas į praeitį ir ateitį pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 9 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...