captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokios paslaptys slypi Nesvyžiaus Radvilų giminės mauzoliejuje?

Šią vasarą Lietuvos tyrėjų komanda vykdė istorinius, antropologinius, polichromijos ir kitus tyrimus. Projekto metu buvo tiriami palaikai ir įkapės, siejami su Mikalojumi Kristupu Radvila-Našlaitėliu, jo žmona Elžbieta Eufemija Višniovecka-Radviliene bei jų vaikais, atlikti pavyzdiniai konservavimo ir restauravimo darbai.
Nesvyžiaus Radvilų giminės mauzoliejuje. mab.lt nuotr.
Nesvyžiaus Radvilų giminės mauzoliejuje. mab.lt nuotr.

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune rengia Lietuvos Respublikos šimtmečiui skirtą knygą apie šį antrą šimtmetį įpusėjusį pastatą. Kodėl ir kaip padėti parengti šią knygą gali miestiečiai, papasakos Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune vadovė Renata Mikalajūnaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie tai, kaip Londone gyvenanti menininkė Helen Marten laimėjo labiausiai prestižinį Didžiosios Britanijos vaizduojamojo meno prizą, apie Berlyno ir Teherano kultūrinius santykius apie ir literatūros festivalį Odesoje bei Žako Ofenbacho operetę Štutgarte.

Radvilos – viena žymiausių LDK giminių, jungiančių dviejų šalių istorijas. Radvilų mauzoliejuje Nesvyžiuje (Baltarusija) išliko apie 70 šios giminės atstovų palaidojimų. Tai vienas didžiausių tokio pobūdžio mauzoliejų Europoje, įkurtas Mikalojaus Kristupo Radvilos-Našlaitėlio iniciatyva XVII a. Išskyrus kelis pertvarkymus, Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčios rūsiai nebuvo tyrinėti, nors bėgant metams kentėjo nuo karų ir gamtos stichijų. Šią vasarą Lietuvos tyrėjų komanda vykdė istorinius, antropologinius, polichromijos ir kitus tyrimus. Projekto metu buvo tiriami palaikai ir įkapės, siejami su Mikalojumi Kristupu Radvila-Našlaitėliu, jo žmona Elžbieta Eufemija Višniovecka-Radviliene bei jų vaikais, atlikti pavyzdiniai konservavimo ir restauravimo darbai. Ką atskleidė šie tyrimai? Apie tai – pokalbyje su  projekto vadove Audrone Vyšniauskiene ir  antropologe Justina Kozakaite.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gruodžio 8 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...