captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokios senojo Vilniaus legendos žavi menininkę Ulą Šimulynaitę?

„Komikso personažui Joną Tvardauską pasirinkau, nes jis buvo nepelnytai užmirštas. Smagu surasti ką nors, kas nėra visų linksniuojamas , ir priminti apie jį“, – apie pagrindinį savo komiksų knygos „Vilniaus miesto legendos“ herojų – magą Joną Tvardauską – pasakoja dailininkė, knygų vaikams autorė Ula Šimulynaitė, kviečianti į nemokamas ekskursijas „Vilniaus legendų takais“.
Dailininkė<br> knygų vaikams autorė Ula Šimulynaitė.
Dailininkė
knygų vaikams autorė Ula Šimulynaitė.

„Roma – tai centras, kuris jungia kitus centrus, ir tie centrai savo ruožtu jungia kitus – taip susidaro toks tinklas. Tai gali būti bet kas – tai galit kam nors būti Jūs, kažkam galiu būti aš, kam nors – darbas...“, – knygos pavadinimą aiškina poetas Mantas Balakauskas, kurio debiutinis eilėraščių rinkinys „Roma“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kalbos psichologiją. „Žemesnį balso tembrą turi vyrai, tad jiems reikia pasakyti nedaug žodžių, kad galėtų būti įtaigūs, suprasti, priimti, o moteris, turėdama aukštesnį balso tembrą, tam, kad pasiektų tų pačių rezultatų, turi labiau papasakoti tai, ką nori pasakyti“, – pastebi Individualiosios psichologijos instituto dėstytoja, psichologė Silvestra Markuckienė.

„Komikso personažui Joną Tvardauską pasirinkau, nes jis buvo nepelnytai užmirštas. Išgirdau pirmąją legendą – apie Tvardausko knygą – kaip ji atsidūrė Vilniaus universitete, ir pagalvojau, kad jis – labai įdomus žmogus. Nutariau kurti apie XVI amžių, nes man patinka ir tie laikai, drabužiai, istorija, Barboros Radvilaitės meilės istorija, tad nutariau daugiau pasirausti. Taip atradau ir daugiau legendų apie jį. Jonas Tvardauskas buvo žymus to laikotarpio žmogus. Smagu surasti ką nors, kas nėra visų linksniuojamas, ir priminti apie jį“, – apie pagrindinį savo komiksų knygos „Vilniaus miesto legendos“ herojų – magą Joną Tvardauską – pasakoja dailininkė, knygų vaikams autorė Ula Šimulynaitė, kviečianti į nemokamas ekskursijas „Vilniaus legendų takais“. Pokalbis su 6 knygas vaikams ir vieną komiksų knygą išleidusia menininke apie vertingas ir ilgaamžes knygas, istoriją komiksuose ir Vilniaus legendas.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gruodžio 7 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...