captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Lietuva juk ne didmiesčių šalis: užtenka nuklysti į Kauno pakraščius ar pavažiuoti pusvalandį autobusu, kaip mes pasineriame į dar visai kaimietišką, tykų, romantiškai nuteikiantį kraštą“, – kadaise rašė kompozitorius, pianistas, muzikos kritikas, pedagogas Vladas Jakubėnas. Apie jį – pirmadienio viktorinoje.
Kompozitorius<br> pianistas<br> muzikos kritikas<br> pedagogas Vladas Jakubėnas.
Kompozitorius
pianistas
muzikos kritikas
pedagogas Vladas Jakubėnas.

„Į projektą registruojasi daug entuziastų, jame dalyvaujančių nuo pat pirmojo karto, susiformavo tam tikra klasikos ir gyvo muzikavimo aistruolių bendruomenė“, – džiaugiasi muzikinio edukacinio projekto „Klasika visiems“ sumanytoja, trijų Vilniaus universiteto chorų meno vadovė Rasa Gelgotienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje, parengtoje Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistės Eglės Baliutavičiūtės, dvi naujienos iš Amerikos: George R. R. Martin‘o apysakų rinkinys fantastikos mėgėjams „Septynių karalysčių riteris“ ir Kate DiCamillo apysaka jauniesiems skaitytojams „Reimė“.

„Lietuva juk ne didmiesčių šalis: užtenka nuklysti į Kauno pakraščius ar pavažiuoti pusvalandį autobusu, kaip mes pasineriame į dar visai kaimietišką, tykų, romantiškai nuteikiantį kraštą“, – rašė kompozitorius, pianistas, muzikos kritikas, pedagogas Vladas Jakubėnas. Dviejose aukštosiose mokyklose užsienyje studijavęs kompoziciją, jis suformavo savo kūrybos stilių, jungiantį neoklasicizmo ir impresionizmo bruožus. Pats muzikas save laikė nuosaikiai moderniu romantiku. Apie prieš 40 metų Anapilin iškeliavusį Vladą Jakubėną – pirmadienio viktorinoje.

 

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 5 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...