captcha

Jūsų klausimas priimtas

Š. Nako „Juzeliūno pasaulis“ – eseistikos ciklas garsaus lietuvių kompozitoriaus 100-mečiui per LRT KLASIKĄ

Nuo gruodžio 6-osios nacionalinio transliuotojo radijo programa LRT KLASIKA pradeda transliuoti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus ir eseisto Šarūno Nako laidų ciklą „Juzeliūno pasaulis“.
Kompozitorius Julius Juzeliūnas. Algimanto Kunčiaus nuotr.
Kompozitorius Julius Juzeliūnas. Algimanto Kunčiaus nuotr.

Kiekvieną antradienį po 12.00 ir 22.00 val. žinių transliuojamas eseistinių laidų ciklas pasakos įdomią ir daugialypę Juliaus Juzeliūno (1916–2001) gyvenimo istoriją, atskleis jo kūrybos ir idėjų įvairovę, mėginimus atsilaikyti Stalino metų politinio spaudimo sąlygomis, spartų modernėjimą chruščioviškojo atšilimo laikotarpiu, konfliktus su sovietinėmis valdžios ir kultūros institucijomis, nerealizuotus kūrinius, mokslinę veiklą, tolimąsias keliones po Afriką ir Aziją, poveikį kolegų pažiūroms ir energingą dalyvavimą Sąjūdžio veikloje. Ciklo laidose skambės Juliaus Juzeliūno ir jo amžininkų kūriniai, ištraukos iš garsių menininkų ir politikų pasisakymų, įvairių istorinių dokumentų.

Š. Nakas nacionaliniame radijuje jau yra kūręs laidų ciklus „Modus“, „Garsai ir blyksniai“, „Muzikos muziejus“, „Čiurlionio metai“, „Skersvėjai“, „Bacevičiaus laikai“, „Naujieji skersvėjai“, „Karai ir pokariai”. Už jų rengimą apdovanotas Lietuvos kompozitorių sąjungos, „Pragiedrulių“ ir M. K. Čiurlionio premijomis, nominuotas „Bitinukų“ apdovanojimams, jam įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Nako kartu su kolega Mindaugu Urbaičiu rengiama pokalbių apie naująją muziką laida „Modus” apdovanota 2016 metų „Bitinuku” kaip geriausia LRT laida.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...