captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė”: apie lietuviškas kino premjeras ir rudens festivalių maratoną

„Mūsų kinas taip greitai nesikeičia, tad apie dabar pasirodžiusias premjeras galiu pakartoti tai, ką senokai kalbam: nėra stipraus scenarijaus, dauguma režisierių nemoka dirbti su aktoriais, aktoriai nejaukiai jaučiasi kadre“, – pastebi kino kritikas Gediminas Kukta.
Lietuvos teatro<br> muzikos ir kino muziejaus nuotr.
Lietuvos teatro
muzikos ir kino muziejaus nuotr.

„Aplink tvyro uragano nuojauta – politikoje, gamtoje, žmonių požiūriuose. Tai, ką iškovojo Vakarų kultūra, šiandien yra pavojuje“, – pastebi menininkai Svajonė ir Paulius Stanikai, sostinės „Prospekto“ fotografijos galerijoje atidarę parodą „Uraganas Theresa“.

„Venclovos bei Donskio pilietiški apmąstymai neatsitiktinai šiandien yra svarbūs. Tiek vienas, tiek kitas daug mąstė apie demokratiją, apie europietiško liberalizmo likimą. Ir iš tiesų šie žmonės priėmė rusišką realybę kaip savo asmeninę, jie bandė nors žodžiu išsklaidyti tą rūką, kuris dabar itin sutirštėjęs“, – sako lietuvių literatūrą leidžiančios nekomercinės Ivano Limbacho leidyklos Sankt Peterburge vyr. redaktorė Irina Kravcova. 

Užsienio kultūros apžvalgoje apie tai, kiek istorinės tiesos yra istoriniuose Holivudo filmuose. Kodėl Helsinkis atsisakė Guggenheimo muziejaus ir apie pirmąjį vokiečių kalba išleistą „Charlie Hebdo“ žurnalo numerį.

„Jau kurį laiką neturiu galimybės išgirsti aimanų, kad Lietuvoje nėra kultūros vadybos. Galiu jus patikinti, Amerikoje jos irgi nesimato. Bet yra daug meno. Be jokios oficiozinės kultūros politikos, ministerijų, prioritetų ar prisaikdinimų“, – savo komentare pastebi Jungtinėse Amerikos Valstijose besistažuojanti socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

„Pavojinga išsivalyti istoriją, nugriauti visus sovietinius pastatus ir vaizduoti, kad viskas būtų gražu kaip kai kur Vakarų Vokietijoje. Istorija rodo, kad po to gali atsirasti žmonių, kurie sakys – juk nieko čia blogo nebuvo. Galim labai lengvai pamiršti“, – sako Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis architektūros tyrinėtojas Kazys Varnelis.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ kalbėsime apie kiną. „Dabar populiarus nacionalinių premjerų nukėlimas iškreipia realų mūsų kino veidą: filmas sukurtas, bet pamatom jį tik po metų. Tada nežinia, kokie tie filmai, kiek jų sukurta. Kinas finansuojamas iš mokesčių mokėtojų pinigų, tad tai nepagarba žiūrovui“, – sako kino kritikė Neringa Kažukauskaitė, kuri drauge su kino kritiku Gediminu Kukta aptars naujausias lietuviško kino premjeras ir intensyvų rudens kino festivalių maratoną.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 3 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...