captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Asociacijos LATGA koordinuojami fondai paskirstė paramą kūrėjams

Baigiantis 2016-iesiems Asociacijos LATGA taryba paskirstė dviejų fondų – Kūrybinės veiklos ir Socialinio-kultūrinio – lėšas 56 meno projektams. Iš viso – per 171 tūkst. eurų. Pokalbis studijoje su Asociacijos LATGA tarybos pirmininku Teisučiu Makačinu.
Asociacijos LATGA tarybos pirmininkas Teisutis Makačinas. BFL nuotr.
Asociacijos LATGA tarybos pirmininkas Teisutis Makačinas. BFL nuotr.

„Laukia stiprūs tarmiški skaitymai su šiaurės aukštaičių tarme parašyta Stasio Eidrigevičiaus poema, tai tarmiškos kūrybos atradimas visai Lietuvai. Festivalį puošia solidūs įvairių kartų svečiai iš užsienio ir Lietuvos. Žiemą Panevėžys tampa tikra kūrybos ir poezijos sostine“, – apie 13-ąjį tarptautinį festivalį „Panevėžio literatūrinė žiema“ sako jo iniciatorė ir siela poetė Elvyra Pažemeckaitė.

Kultūros ir meno mėnraščio „Kultūros barai“ apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Atsimenu visus tuos piešinius, bet niekad nežinojau, kas jų autorius. Kai ruošiausi spektakliui supratau, kad vaikystės knygos buvo visai ne apie tai, kaip maniau vaikystėje. Matyt, aš jas varčiau ir kūriau savo pasaulius“, – prisimena režisierius Jonas Tertelis, kuriantis spektaklį „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ pagal lietuvių liaudies pasaką, užrašytą Jono Basanavičiaus, ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Birutės Žilytės iliustracijas.

Baigiantis 2016-iesiems Asociacijos LATGA taryba paskirstė dviejų fondų – Kūrybinės veiklos ir Socialinio-kultūrinio – lėšas 56 meno projektams. Iš viso – per 171 tūkst. eurų. Kokie šių fondų finansavimo šaltiniai? Kodėl šiemet į Kūrybinės veiklos finansavimą galėjo pretenduoti tik muzikos ir audiovizualinių menų sričių projektai? Kokiais kriterijais remiasi Asociacijos LATGA taryba, skirdama finansavimą? Kada finansuojama iš Kūrybinės veiklos fondo, o kada iš Socialinio-kultūrinio fondo? Kuo šie fondai skiriasi? Pokalbis studijoje su Asociacijos LATGA tarybos pirmininku Teisučiu Makačinu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 2 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...