captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkį augina įgyvendinti pažangūs sprendimai

Akmenės rajono ūkininkai Zita ir Vilijus Vaišvylai specializuotą konkurencingą prekinį augalininkystės ūkį plėtoja taikydami pačias pažangiausias technologijas. Augina kviečius, žirnius, pupas ir rapsus. Ūkyje dirba moderniausia rajone technika, grūdams laikyti skirti erdvūs sandėliai ir džiovykla. Aktyvūs, sumanūs ūkininkai šiemet tapo „Metų ūkio“ konkurso nugalėtojais Akmenės rajone.
Pupos.
Pupos.

Kuriant seniūnaitijas buvo siekiama skatinti piliečius dalyvauti vietos savivaldoje, suteikti jiems galimybes dalyvauti priimant svarbius sprendimus. Pagrindinės seniūnaičio pareigos – atstovauti gyventojų interesams valstybės institucijose, skatinti juos prižiūrėti gyvenamosios vietovės teritoriją (kelius, gatves, aikštes, kapines ir kita), organizuoti kaimo kultūrinį ir sportinį gyvenimą. Tai atsakingos, dažnai nelengvai įgyvendinamos užduotys. Kartais seniūnaičiams rankos nusvyra, kai, neatlygintinai dirbdami šį nelengvą darbą, nepasiekia norimų rezultatų. O kaip sekasi Rokiškio rajono Ragelių kaimo, turinčio 90 gyventojų, seniūnaitei Laimutei Stakėnienei?

Pabradės miestelyje gyvenantis fotografas Vladas Šarėjus stengiasi įamžinti tenykščius žmones, permainas jame. Kartu su Pabradės bendruomene „Domus“  fotografas įgyvendino didelį projektą, pavadintą „Fotomenininko kūrybinės erdvės sukūrimas“. Sklypas buvo apsodintas įvairiausiais augalais, išpuoštas tvenkinėliais ir tilteliais, sukurtos įspūdingos erdvės. Dabar tai vieta, kur vyksta fotosesijos, įvairūs seminarai, konferencijos, taip pat organizuojamos edukacinės programos moksleiviams.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, gruodžio 2 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close