captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: kunigaikščiai Radvilos ir mecenatystės sklaida LDK

Bažnytinio paveldo muziejuje vyko dvigubas renginys – paskaita ir koncertas „Du serafimai Radvilos – katalikai ir protestantai“.
VU giedojimo mokykla „Schola Cantorum Vilnensis“. Ramūno Danisevičiaus nuotr.
VU giedojimo mokykla „Schola Cantorum Vilnensis“. Ramūno Danisevičiaus nuotr.

Gruodžio 1 dieną Bažnytinio paveldo muziejuje vyko dvigubas renginys – paskaita ir koncertas „Du serafimai Radvilos – katalikai ir protestantai“. Dalį išdėstytos gausios medžiagos istorikė, profesorė Raimonda Ragauskienė pakartos ir „Muzikiniame pastiše“. Labiau atkreipsime dėmesį į muzikinius paskaitos fragmentus ir su jais susijusius didikus. Antrasis svečias – renginio idėjos autorius Romualdas Gražinis, paruošęs su jo vadovaujamais kolektyvais – kameriniu choru „Aidija“ bei VU giedojimo mokykla „Schola Cantorum Vilnensis“ puikų koncertą. Iš įvairių bažnyčios vietų jie giedojo kelių amžių kūrinius, susijusius su paskaitos tema ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės praeitimi.

Antroji „Muzikinio pastišo“ dalis – taip pat istorinė. Prisiminsime du talentingus Toskanoje gimusius kompozitorius: Francesco Geminianį (gimė prieš 325 metus) ir 50 metų vyresnį Bernardo Pasquinį.

Ved. Jūratė Vičienė. 

„Muzikinis pastišas“ – gruodžio 5 d., trečiadienį, nuo 12.10–14.00 val., kartojama 22.10 val.  per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...