captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų kino moteris operatorė ir fotografė Kristina Sereikaitė

„Dokumentika unikali tuo, kad veiksmas vyksta čia ir dabar, viskas yra nesugalvota, tikra. Ir tau kaip operatoriui yra didesnis iššūkis pagauti tai, kas vyksta, nes tu nežinai nei kadruotės – nieko“, – dokumentinio kino operatorės virtuvę atskleidžia Kristina Sereikaitė, Tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ paskelbta Metų kino moterimi.
Operatorė ir fotografė Kristina Sereikaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Operatorė ir fotografė Kristina Sereikaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Žinojome, kad jis piešė, bet kad tiek daug... Atrodo, kad žmogus visą gyvenimą tik piešė. Parodoje eksponuojama tik nedidelė dalis jo darbų, yra tūkstančių tūkstančiai tokių lapelių, kurie sudėti į dėžes atskiromis temomis – čia kaip milžiniška vaizduotės kartoteka, kuri yra niekam nematyta ir nežinoma”, – į klausimą, kas labiausiai nustebino, tyrinėjant Jurgio Baltrušaičio archyvą, atsako Odeta Žukauskienė, parodos „Jurgio Baltrušaičio rankraščiai: visiems ir niekam” kuratorė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: knyga apie tai, kaip du žymūs japonai – romanistas Haruki Murakami ir dirigentas Seiji Ozawa – kalbasi apie klasikinę simfoninę muziką.

„Dokumentika unikali tuo, kad veiksmas vyksta čia ir dabar, viskas yra nesugalvota, tikra. Ir tau kaip operatoriui yra didesnis iššūkis pagauti tai, kas vyksta, nes tu nežinai nei kadruotės – nieko. Turi staigiai reaguoti į situaciją ir numatyti tai, ko reikia režisieriui, nes ne visą laiką pavyksta aikštelėje kalbėtis. Juk kai vyksta veiksmas, nesakysi: „Ar man tai filmuoti?“ – dokumentinio kino operatorės virtuvę atskleidžia Kristina Sereikaitė, Tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ paskelbta Metų kino moterimi. Pokalbis su operatore ir fotografe apie moteris kine, ne tik Lietuvoje pripažintą fotografiją ir dokumentinio kino kūrimo subtilybes.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gruodžio 1 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...