captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: skurdo veidas

Rytą kambario sienos apšarmojusios, pakurti krosnies nėra kuo, šaldytuvas tuščias, o paskutiniai pinigai vakar atiduoti už elektrą. Kiek motinų XXI a. Lietuvoje pasitinka tokius žiemos rytus? Net viena būtų per daug.
Fotografės Dorothea Lange nufotografuota Florence Thompson („Migrantė motina“ 1936 m.).
Fotografės Dorothea Lange nufotografuota Florence Thompson („Migrantė motina“ 1936 m.).

„Apsirengiau, eisiu į miestą. Nežinau, kur eiti. Prašysiu gatvėje žmonių pagalbos. Kartais kas nors užeina kartu su manimi į parduotuvę ir nuperka maisto. Kiti duoda truputį pinigų. Tų lėšų, kurias gaunu kaip paramą vaikams, mėnesiui mums neužtenka", –  sako vilnietė penkių vaikų mama D. Ji nenori, kad būtų minimas jos vardas – sako norinti apsaugoti vaikus nuo gėdos mokykloje. Kartais į mokyklą jų išleisti ji negali. Labiausiai bijo, kad vaikus iš jos atims.

Viename garsiausių XX a. vaizdų „Migrantė motina“ 1936 m. fotografės Dorothea Lange nufotografuota Florence Thompson taip pat turėjo vienintelį prašymą – kad jos vardas liktų nežinomas, taip apsaugant vaikus nuo gėdos.

Tarp šių istorijų – beveik šimtas metų pažangos ir idėjų, skurdo mažinimo ir gerovės augimo. „Tik nesakykite to žodžio „projektas“. Mes jį girdime jau dvidešimt metų. Ar nuo jo atsirado duonos, ar jis padėjo mums sumokėti už elektrą? Nuo jo jau pykina“, –  sako D. ir keliauja į miesto centrą.

Ved. Audra Girijotė.

„Žmonės ir idėjos“ –  lapkričio 30 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį, gruodžio 4 d., 11.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close