captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar tikrai „Nuo Lietuvos nepabėgsi“?

„Norėjau šiuo filmu ironiškai kalbėti apie tokius dalykus kaip arogancija, kaip nemokėjimas priimti kritikos, apie tą įžymybių pasaulį, apie kino kūrimo užkulisius“, – savo naujausią filmą „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pristato režisierius Romas Zabarauskas.

„Romanas – tai neapsakoma kančia. Eilėraštį gali parašyti, kada jis ateina, ir iš karto. Esė gali parašyti per vieną naktį. Romanui prireikia labai daug laiko, o sunkiausia – suderinti logišką mąstymą su visiška laukine fantazija“, – sako rašytojas Kęstutis Navakas, kurio pirmasis romanas „Vyno kopija“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Bet kokiame nors kiek psichologijos pagrindo turinčiame straipsnyje rasite patarimų, kad jeigu norite, jog jūsų vaikas skaitytų, jokiu būdu neverskite jo to daryti, neprimeskite savo skonio, neprimeskite savo paauglystės, vaikystės literatūros. Vaikai, jų skonis, požiūris keičiasi, jiems svarbūs dalykai yra visai kiti, negu kad mums buvo svarbūs jų amžiaus“, – pastebi VšĮ „Laikas skaityti“ vadovė Rūta Elijošaitytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie tai, kaip kalbėtis su (ne)skaitytoju.

„Be abejo, scenarijus yra kažkiek įkvėptas mano gyvenimo, bet kiekvienas žiūrovas galės paspėlioti, kiek yra tiesos, kiek ne. Apskritai, norėjau šiuo filmu ironiškai kalbėti apie tokius dalykus kaip arogancija, kaip nemokėjimas priimti kritikos, apie tą įžymybių pasaulį, apie kino kūrimo užkulisius“, – savo naujausią filmą „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pristato režisierius Romas Zabarauskas. Filmas pelnė antrąją vietą Bushwicko kino festivalio ilgo metražo vaidybinių filmų konkurse Niujorke. Kodėl režisierius pasiryžo kurti filmą autobiografijos motyvais? Kokios sąlygos Lietuvoje nepriklausomam kinui? Apie tai – pokalbyje su režisieriumi Romu Zabarausku ir pagrindinį vaidmenį filme atliekančiu aktoriumi Denisu Kolomyckiu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ lapkričio 30 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close