captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie literatūrą su ją tyrinėjančia Solveiga Daugirdaite

„Lietuvių literatūroje labiausiai man trūksta socialumo. Pasigendu šių dienų socialinių problemų analizės, kuo mes gyvename“, – pastebi literatūros tyrinėtoja Solveiga Daugirdaitė, įvertinta literatūros kritikams skiriama Vytauto Kubiliaus premija.
Literatūros tyrinėtoja Solveiga Daugirdaitė. mruni.eu nuotr.
Literatūros tyrinėtoja Solveiga Daugirdaitė. mruni.eu nuotr.

„Norėjosi parodyti kuo platesnį tapybos lauką, kuriame būtų kuo daugiau skirtingų siužetų, netradicinių reprezentavimo būdų, įvairesnių plastinių sprendimų,  kuriuos jungia labirinto idėja“, – taip 16-ą tarptautinę Vilniaus tapybos trienalę pristato jos vadovas ir kuratorius Linas Liandzbergis.  

„Atrandu savyje keistų ypatybių. Gal tai susiję su Suvalkijos regionu, kuriame gyvenau. Anksčiau man atrodė atgrasu, kad tie žmonės tokie ūkiški, pragmatiški. Dabar matau, kad pati turiu daug tokių savybių. Jos pasireiškia ir tekstuose“, – sako poetė Giedrė Kazlauskaitė, kurios eilėraščių rinkinys „Singerstraum“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“. 

Užsienio kultūros apžvalgoje – apie atidaromą itin brangiai kainavusią, įspūdingos architektūros Hamburgo filharmoniją, taip pat – apie prarasta laikytą Igorio Stravinskio simfoniją ir už didžiulius pinigus aukcione parduotą Anos Frank eilėraštį.

„Rugsėjo pabaigoje viena pramogų agentūra surengė ekskursiją į Vilniaus taborą. Gausiai šį įvykį tiražuojanti žiniasklaida tiesiogiai atsakinga už žmonių skirstymą į eksponatus ir kilnius lankytojus, už piliečių laipsnių ir rūšių kūrimą“, – komentare pastebi Vilniaus universiteto profesorė Natalija Arlauskaitė. 

„15 metų intensyviai keliavau ir ieškojau dar sovietmečiu statytų stotelių. Kai kurios jų visiškai nefunkcionalios, gigantiškos, brutalios. Man buvo įdomu, ką stotelės gali pasakyti apie tą vietą, jos gyventojus“, – sako kanadiečių fotografas Christopher Herwig, kurio paroda „Sovietinės autobusų stotelės“ eksponuojama Vilniaus oro uoste.

„Sovietmečiu literatūroje ieškojome socialinės kritikos. Jei rašytojas sugebėdavo užkabinti socialinius ar politinius dalykus, tai mums atrodė labai drąsu. Dabar šį vaidmenį atlieka didžiųjų portalų komentatoriai, o meno kritikams lieka tik menas, nebelieka visuomenės“, – sako Vytauto Kubiliaus premijos laureatė literatūros mokslininkė Solveiga Daugirdaitė.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 26 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 27 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...