captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: VCO švenčia 10-ąjį jubiliejų

„Stebuklingo grožio Puccinio muzika, stiprus, su šiandieninėmis realijomis besisiejantis intriguojantis siužetas, fantastiški britų dizainerio Jono Morrellio kostiumai. Aš jau nekalbu apie solistus – iš tiesų aukščiausios klasės balsai”, – mintimis apie artėjančias Giacomo Puccinio „Toskos” premjeras kūrybinio bohemiečių 10-mečio proga dalijasi VCO vadovė režisierė Dalia Ibelhauptaitė.
VCO vadovė režisierė Dalia Ibelhauptaitė. V. Skaraičio (BFL) nuotr.
VCO vadovė režisierė Dalia Ibelhauptaitė. V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Kai pradėjome festivalį, iš tiesų ieškojome tos moters bendrame kino kontekste. Dabar moterų ieškoti beveik nebereikia, tai tapo nebe statistika, o turiniu. Dabar moterys keičia pasaulį, o ne vien atstovauja savo lyčiai“, – teigia jau 10-ąjį kartą vyksiančio Tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ („Ieškokite moters“) įkūrėja ir vadovė Greta Akcionaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Sovietmečiu buvo kupiūruojamas tekstas. Išimti žodžiai Dievas, Aukščiausiasis, tačiau taip buvo pažeistas ir operos žanras. Kiek mums jėgos leidžia, sugrąžinsime originalią partitūrą“, – sako režisierius Raimundas Banionis, Klaipėdoje statantis Piotro Čaikovskio operą „Jolanta“.

„Stebuklingo grožio Puccinio muzika, stiprus, su šiandieninėmis realijomis besisiejantis intriguojantis siužetas, fantastiški britų dizainerio Jono Morrellio kostiumai. Aš jau nekalbu apie solistus – iš tiesų aukščiausios klasės balsai”, – mintimis apie sugrįžtančius į Vilniaus kongresų rūmų sceną Giacomo Puccinio „Toskos” spektaklius dalijasi VCO vadovė režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Apie prabėgusį bohemiečių dešimtmetį, kūrybinius ieškojimus ir patirtus nuotykius bei pokyčius pokalbis studijoje su režisiere D. Ibelhauptaite, operos solistais Sandra Janušaite ir Tadu Girininku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 25 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...