captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: spektaklio „Coliukė“ kūrėjai

„Man patinka spektakliai vaikams, kur nesistengiama vaidinti vaikiškai, pataikaujant. Spektaklyje bus ir baisių scenų, ir aš nebijau to rodyti. Esu įsitikinęs, kad ne mes turime nusileisti iki vaiko lygio ir ne vaiką iki savojo turime pakelti – privalome tiesiog gerbti vienas kitą“, – sako spektaklio „Coliukė“ pagal H. Ch. Anderseno pasaką Valstybiniame Jaunimo teatre režisierius Ričardas Matačius, debiutuojantis teatro scenoje.
Režisierius Ričardas Matačius Kristinos Sereikaitės nuotr.
Režisierius Ričardas Matačius Kristinos Sereikaitės nuotr.

„Jungiamoji „Imbiero vakarų“ grandis yra Jurgis Kunčinas, kuris mums ne tik literatūrinė figūra. Daugelis mūsų esame su juo bendravę nuo pat pirmųjų bibliotekos įkūrimo metų, Alytuje daugybė žmonių mena gyvą Jurgį Kunčiną. Būtent todėl festivaliai turi savotiško ciongo, šėlsmo, yra nuspalvinti atatinkama nuotaika“, – pastebi šiemet jau septintųjų trumposios prozos skaitymų „Imbiero vakarai“ sumanytoja Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – kultūrininkų ir intelektualų reakcijos į Donaldo Trumpo išrinkimą JAV prezidentu ir šio politiko retoriniai sugebėjimai aiškiai išsakyti savo mintis; Thomo Manno buvusi vila Los Andžele: ką su ja planuojama daryti?

„Man buvo svarbu sukurti tokį įspūdį, kad vaikas tarsi įsilietų į pasakos pasaulį, taptų jo dalimi, būtų jame, jaustų jį čia ir dabar. Norėjau labai eklektiško spektaklio, todėl kone kiekviena spektaklio scena yra skirtinga, lydima vis kitos projekcijos. Erdvė, kurioje atsidurs spektaklio veikėjai ir žiūrovai, labai keisis: ji bus ir niūri, ir šviesi, ir vaizduojanti mišką, povandeninį pasaulį, net kosmosą“, – pasakoja spektaklio „Coliukė“ pagal H. Ch. Anderseno pasaką režisierius ir idėjos autorius Ričardas Matačius. Pokalbis studijoje su neįprasto pastatymo Valstybiniame jaunimo teatre kūrėjais režisieriumi R. Matačiumi, pagrindinio vaidmens atlikėja aktore Dalia Morozovaite ir kompozitoriumi Martynu Bialobžeskiu. 

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“  lapkričio 24 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...