captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – centro „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ vadovas Krzysztofas Czyzewskis

„Postmodernioje eroje labai svarbi individo laisvė ir nepriklausomybė, bet šiandien judame į kitą etapą, kur labai svarbu tarpusavio priklausomybė, atsakomybė, empatija, solidarumas. Savo laisvę atrandu kurdamas bendruomenę, gyvendamas draugiškoje kaimynystėje“, – sako Seinuose ir Krasnogrūdoje veikiančio centro „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ vadovas, rašytojas, teatro menininkas Krzysztofas Czyzewskis.
Centro „Menų<br> kultūrų ir tautų paribiai“ vadovas Krzysztofas Czyzewskis.
Centro „Menų
kultūrų ir tautų paribiai“ vadovas Krzysztofas Czyzewskis.

„Mano filmai tokie ilgi yra todėl, kad jei pasakojate apie tolimą šalį, kurios kultūra nėra gerai žinoma, turite pateikti kontekstą. Kad žiūrovai suprastų – laiko faktorius čia yra lemiamas“, – sako Vokietijos kino režisierė Ulrike Ottinger, kurios dvylikos valandų filmą „Chamisso šešėlis“ pamatė festivalio „Scanorama“ žiūrovai.

„Romanas – tai neapsakoma kančia. Eilėraštį gali parašyti, kada jis ateina ir iš karto. Esė gali parašyti per vieną naktį. Romanui prireikia labai daug laiko, o sunkiausia suderinti logišką mąstymą su visiška laukine fantazija", – sako rašytojas Kęstutis Navakas, kurio pirmasis romanas „Vyno kopija“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Lietuvoje kavinėse sėdi beveik tik jaunimas. Pasigendu tokių erdvių, kur žinai, kad atėjęs visada rasi įdomią kompaniją. Dabar dauguma menininkų laiką leidžia šeimose, nedidelėse draugų kompanijose“, – sako šiuolaikinio meno kūrėjas Evaldas Jansas. Reportažas apie dailininkų mėgtą susibūrimo vietą – Šiuolaikinio meno centro kavinę.

„Jei jau prieš kokius 15 metų iš Šiaurės atsklisdavo arogantiškos žinios, kad estai ne tik susitvarkė protingiau už likusius skandinavus, bet ir apskritai yra protingiausi, tai šiais metais mūsų žiniasklaidoje pasirodančios naujienos iš Estijos ima rimtai knisti. Jos nuolatos pabrėžia, kad toje mistinėje šalyje viskas iš esmės yra geriausia, ir vargu ar Rojuj būtų geriau. Nes ten gali nebūti interneto“, – savo komentare sako meno kritikas Vaidas Jauniškis.

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje – apie žymųjį Japonijos animacijos kūrėją Hajao Mijazakį, apie tai, kaip Katalonijoje buvo sutiktas ispanų numylėtinio Oskaro Koršunovo spektaklis „Apvalytieji", ir kodėl Italijoje kiekvienam 18-os sulaukusiam jaunuoliui skiriama 500 Eur kultūrinei savišvietai.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime apsilankyti Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, netoli Seinų įsikūrusioje Krasnogrūdoje.

„Gali išstumti žmogų iš bendruomenės, pasakydamas, kad jis ksenofobas, apsimesti, kad nėra taip manančių, bet anksčiau ar vėliau eliminuoti žmonės taps dar radikalesni. Todėl svarbu įtraukti į pokalbį visus. Jei nepasiseks pirmą dieną, savaitę, metus, po kelerių bendro darbo metų tikrai bus rezultatų“, – sako centro „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ Krzysztofas Czyzewskis, apdovanotas aukščiausiu Kultūros ministerijos apdovanojimu – garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 19 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 20 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...