captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip susitarti dėl valstybės simbolio „Vyčio“ įamžinimo Lukiškių aikštėje?

Ar iškils iki Lietuvos 100-mečio minėjimo 2018 metais Vasario 16-osios paminklas „Vytis“? Atkurtos nepriklausomybės laikotarpiu buvo surengtas ne vienas konkursas, bet rezultato iki šiol nėra.
Vienas iš Lukiškių aikštės konkurso projektų. J. Vaiškūno nuotr.
Vienas iš Lukiškių aikštės konkurso projektų. J. Vaiškūno nuotr.

Latvijos nepriklausomybės dieną A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje Kaune rengiama ekskursija po parodą „Paletė ir gyvenimas“, skirtą dailės klasiko 140-osioms gimimo metinėms. „Įdomu buvo pasigilinti, kokie ryšiai Antaną Žmuidzinavičių siejo su Latvija, už ką jis 1930 ir 1932 metais buvo įvertintas aukštais kaimyninės valstybės apdovanojimais. Pagaliau, gal pats dailininkas mokėjo latviškai?“, – pasakoja ekskursijos latvių kalba sumanytoja muziejininkė Daina Zozaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Skaitymas ir kompiuteriniai žaidimai labai dažnai yra vienišas užsiėmimas. Norėjome šią veiklą paversti bendravimo patirtimi“, – sako rašytojos Tanja Tankred ir Mira Dorthe, kuriančios mistinį galvosūkių žaidimą, kurį žaidžiant reikia garsiai vienas kitam pasakoti ir skaityti.

Ar iškils iki Lietuvos 100-mečio minėjimo 2018 metais Vasario 16-osios paminklas „Vytis“? Atkurtos nepriklausomybės laikotarpiu buvo surengtas ne vienas konkursas, bet rezultato iki šiol nėra. Konkursą valstybės simbolio „Vyčio“ įamžinimo Lukiškių aikštėje Vilniuje meninės idėjos projektų konkursą šį rudenį paskelbė Lietuvos dailininkų sąjunga, taip pat atvirą konkursą paskelbė ir „Vyčio paramos fondas“ geriausio valstybės simbolio „Vyčio“ skulptūrinio modelio, kuris taptų centriniu planuojamos Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo skulptūrinės-architektūrinės kompozicijos Lukiškių aikštėje Vilniuje akcentu, konkursą. Kaip susitarti dėl valstybės simbolio įamžinimo Lukiškių aikštėje? Pokalbis studijoje su Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininke Edita Utariene, Vilniaus skulptorių sekcijos vadove Aušra Jasiukevičiūte, „Vyčio paramos fondo“ valdybos pirmininko pavaduotoju Viliumi Kavaliausku, Lietuvos architektų sąjungos pirmininku Mariumi Šaliamoru, Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 18 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close