captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: kaktusų laikymo ir priežiūros ypatumai vėlų rudenį

Lapkritis – tinkamas mėnuo pasirūpinti, kad šiltų kraštų augalai – kaktusai – žiemotų gerai ir kitą vasarą vėl džiugintų savo ypatinga išvaizda, įvairove ir gal būt žiedais.

Ruošiant kaktusus žiemoti, reikia rūpestingai nuplauti langą užkamšyti plyšius, pakabinti termometrą. Kaktusai laistomi atsižvelgiant į kambario temperatūrą. Sausas centrinio šildymo oras jiems nėra kenksmingas, bet karštis nuo radiatoriaus ir šaltis iš tarplangių plyšių yra pražūtingi gležnoms šaknims, todėl nereikėtų jų statyti tiesiog ant palangės. Išsamiau apie kaktusų priežiūrą ir paruošimą aiškins VDU Kauno botanikos sodo, kuriame per 300 kaktusų rūšių, mokslo darbuotoja daktarė Judita Varkulevičienė.

Bananas – didžiausia pasaulyje žolė. Jų yra apie 70 rūšių. Kretingos žiemos sode dabar vaisius nokina jau antras liliputinis bananas, tiksliau – mažasis bananas (Musa acuminata Colla). Šiemet pirmasis baklažano spalvos banano žiedas pasirodė balandžio mėnesį. Jo vaisius rugsėjo mėnesį jau skanavo lankytojai. Šiuo metu vaisius nokinantis bananas žiedą pradėjo leisti liepos mėnesį. Darbuotojai suskaičiavo, kad augalas užmezgė 78 vaisius. Per Kalėdas vėl bus galima valgyti  šviežių vaisių. Kaip dabar atrodo liliputinis bananas, kaip noksta vaisiai, kokių sąlygų reikia, kad namuose galėtumėme užsiauginti bananų? Pasakos Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja  Jurgita Tertelienė.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, lapkričio 18 d., 14.05 val., laida kartojama  21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai: sodai@lrt.lt ; (8 5) 236 30 01; 868657248.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...