captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokias taisykles laužys šokio spektaklis „(g)round zero“?

„Net neabejoju, kad atrasime ir egzistencinių klausimų. Taip, jie – nehamletiški, nerasim nei Oidipo karaliaus, nei karaliaus Lyro ten, bet iš esmės aš dėl to nesijaudinu, nes daug spektaklių šiuolaikiniame šokyje yra pernelyg abstraktūs ir pernelyg sunkūs: bet sunkūs ne savo tematika, o savo forma“, – sako šiuolaikinio šokio šokėjas Marius Pinigis, pristatantis spektaklį „(g)round zero“.
Šokio spektaklis „(G)ground zero“.
Šokio spektaklis „(G)ground zero“.

„Vaikų skonis knygoms yra toks pat unikalus ir sofistikuotas, kaip ir suaugusiųjų. Tipinė knyga vaikams neegzistuoja, o Disnėjaus sukurtas Peliukas Mikis tėra tik suaugusiųjų įsivaizdavimas apie tai, kas patinka vaikams“, – sako vienos garsiausių pasaulyje knygų leidyklos „Tara Books“ vadovas Helmutas Volfas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: apie garsios solistės rečitalį Niujorko Metropoliteno operos teatre bei apie suomę solistę, taip susižavėjusią Leošo Janačeko opera „Jenufa“, kad paeiliui atlieka joje du skirtingus vaidmenis.

„Net neabejoju, kad atrasime ir tų tokių egzistencinių klausimų. Taip, jie – nehamletiški, nerasim nei Oidipo karaliaus, nei karaliaus Lyro ten, bet iš esmės aš dėl to nesijaudinu, nes daug spektaklių šiuolaikiniame šokyje yra pernelyg abstraktūs ir pernelyg sunkūs: bet sunkūs ne savo tematika, o savo forma, – sako šiuolaikinio šokio šokėjas Marius Pinigis, kartu su gatvės šokių šokėju Mariumi Paplausku pristatantis spektaklį „(g)round zero“. – Žmonėms, kartais ir profesionalams, yra sunku įžvelgti tai, kas parašyta programoje, ir kartais tu nebetiki, nes tas šokis pasidaro toks abstraktus, kad jis tave tiesiog glumina.“ Kodėl šis spektaklis laužys šiuolaikinio šokio tradicijas? Kaip dera šiuolaikinio šokio ir gatvės šokio motyvai? Ar nepakiš kojos spektaklyje naudojami populiariosios kultūros elementai? Apie tai – pokalbyje su šokėjais Mariumi Pinigiu, Mariumi Paplausku ir kompozitoriumi Andriumi Stakele.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ lapkričio 17 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close