captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Valstybinės J. Basanavičiaus premijos laureatas mitologas, religijotyrininkas Dainius Razauskas

„Pradėjau nuo savęs – čia tam tikras mąstymo būdas. Mes galime sakyti „jie“, bet galime sakyti ir „mes“ – nuo to labai daug kas priklauso. Jeigu sakome „jie“, tai mums tie baltai kaip marsiečiai, mes, suprask, ne baltai. Aš esu senovės baltas, juk senovės nėra, niekada ir nebuvo, visuomet yra čia ir dabar“, – apie savo tyrinėjimų pradžią pasakoja mitologas, religijotyrininkas Dainius Razauskas.
Valstybinės J. Basanavičiaus premijos laureatas mitologas<br> religijotyrininkas Dainius Razauskas.
Valstybinės J. Basanavičiaus premijos laureatas mitologas
religijotyrininkas Dainius Razauskas.

„Man patinka smūgiuojantis žodis, ekspresyvi estetika, nemėgstu perkrautos, išgražintos poetikos“, – prisipažįsta poetas Dainius Gintalas, kurio eilėraščių rinkinys „Adatos“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Stengiamės patarti, pataisyti, į konfliktus nesiveliame“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja Rasa Kairienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – kuo užsiima savivaldybių kalbos tvarkytojai?

„Pradėjau nuo savęs – čia tam tikras mąstymo būdas. Mes galime sakyti „jie“, bet galime sakyti ir „mes“ – nuo to labai daug kas priklauso. Jeigu sakome „jie“, tai mums tie baltai kaip marsiečiai, mes, suprask, ne baltai. Aš esu senovės baltas, juk senovės nėra, niekada ir nebuvo, visuomet yra čia ir dabar“, – apie savo tyrinėjimų pradžią pasakoja mitologas, religijotyrininkas Dainius Razauskas, Valstybine  J. Basanavičiaus premija įvertintas už reikšmingus mokslinius baltų pasaulėvaizdžio tyrinėjimus bei įtaigią ir telkiančią tautos vertybių sklaidą. Pokalbis su humanitarinių mokslų dr. D. Razausku apie baltų pasaulėvaizdžio tyrinėjimus ir to neatsiejamumą nuo asmenybės bei gyvenimo.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ lapkričio 16 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...